Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

HP wprowadziło tą nową drukarkę w 2007 roku. Moje doświadczenia z plujkami zaczęły się ponad dziesięć lat temu. Od tamtej pory rozdzielczość druku poprawiła się dwukrotnie. Dwukrotnie też zwiększono ilość kolorów używanych podczas druku. Szybkość w trybie szybkim zwiększyła się dziesięciokrotnie. To dużo ale ciągle jest do czego dążyć. Jakość wydruków prezentacji i ostrość krawędzi jest fantastyczna. Gorzej ze zdjęciami, tutaj dla uzyskania pełnej palety barw, płynnych przejść barwnych przydałoby się zastosować nie kilka lecz kilkadziesiąt lub więcej kolorów. Wtedy nie byłoby złudzeń co do jakości druku. Drugim mankamentem plujek jest trwałość wydruku. Pomimo zastosowania tuszy VIVERA, które dają trwałość prawie 100 lat przed blaknięciem , to wystarczy parę kropli deszczu aby nieodwracalnie zniszczyć zdjęcie.

Uważam, że produkt C5280 i jego cena dobrze są dostosowane do odbiorców domowych, którzy realizują sporadyczne wydruki fotografii, a przede wszystkim będą realizowali wydruki prac Word, Powerpoint oraz wydruki ze stron internetowych. Nieocenione mogą stać się funkcje kopiowania dokumentów, szczególnie jeśli są potrzebne natychmiast , a najbliższy punkt ksero otwierają od dziesiątej następnego dnia. Nie zapominajmy o bardzo dobrze działającej funkcji OCR firmy I.R.I.S, jest to bardzo wygodne narzędzie nie tylko dla studenta przerabiającego fragmenty książki na ściągę, ale również dla osób poprawiających duże ilości tekstu.

Te wszystkie oferowane funkcje usprawiedliwiają podaną przez producenta cenę. Trochę szkoda, że już w tym modelu nie zastosowano rozdzielonych kolorów atramentu, ale możemy mieć tą funkcjonalność za zaledwie 100zl więcej.

Urządzenie możemy w przyszłości rozbudować o dodatkowe akcesoria, takie jak np. Print serwer USB-Ethernet lub USB-WiFi. Warto też wspomnieć o przedłużeniu gwarancji do 3 lat za kwotę 189zł. W trakcie której w przypadku uszkodzenia, mamy darmową naprawę lub wymianę urządzenia na nowe.

 plusy:

Łatwość obsługi
Doskonała jakość wydruków prezentacyjnych i tekstowych
Doskonały OCR
Możliwość drukowania zdjęć bez pomocy komputera
Niezależny podajnik do papieru fotograficznego 10x15cm
 minusy:

Szybkość druku w jakości normalnej i wyższej
Jakość druku fotografii
Możliwość używania tylko jednej karty flash na raz
pobór energii mimo wyłączonego urządzenia
głośność poboru papieru


 

Moja ocena:
 
Szybkość druku:
Jakość druku:
Wyposażenie:
Łatwość obsługi:
Koszt eksploatacji:
Ogólna ocena:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niestety, mimo wspanialej funkcjonalnosci, pojemnosc pojemnikow jest tragiczna. Norma ISO ( o ile dobrze pamietam), zaklada pokrycie rzedu 5% - 200 stron przy 5%? Tragedia.
  Moim faworytem do tej pory w biurze pozostaje hp 9xx (uzywamy 990cxi) - atrament czarny ma 42 ml (HP 45, kolor HP 78), regenerowany da sie upchac do 45-47 ml, co w trybie draft pozwala zadrukowac pelnym tekstem, wzbogaconym czarno-bialymi rysunkami nawet 1.5 ryzy (rekord w trybie draft ze zmniejszona pigmentacja (z poziomu sterownika) to 2 ryzy tekstu!).

  Obecnie caly swiat zmierze do tego - damy ci cos prawie za darmo, ale plac za obsluge :). (drukarka kosztowala kiedys solidnie ponad 1000zl).  • avatar
   Konto usunięte
   0
   dla mnnie ta drukarka to straszny badziew;/;/ strasznei hałasowała i na dodatek teraz sie zepsuła;/;/ prawdopodobnie te silniczki nie pracuje czy cos takiego;/;/ nie da jej sie teraz wyłaczyc ciagle migaja jakies diodki..a nie wiem nawet czt oplaca sie ja wiesc do naprawy;/;/ nie polecam
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Drukarka bardzo fajna, tusze nie są aż takie drogie, drukuje całkiem oszczędnie. Jest troche głośna.
    W każdym razie polecam, za 300zł można nabyć nową.