Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 4 min.

Przód urządzenia robi naprawdę duże wrażenie, szczególnie wśród osób, które nie miały nigdy do czynienia z telefonem wyposażonym w tak okazały ekran. Front oferuje błyszczące wykończenie, które wygląda znakomicie i nie ma tendencji do rysowania się, ale zabrakło warstwy oleofobowej, czyli tej, która "nie lubi tłuszczu”, przez co łatwo  zostawić na ekranie ślady po odciskach palców.

Nad ekranem znalazło się miejsce na głośnik, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia zewnętrznego i diodę sygnalizującą stan baterii.

Jakość wykonania:
dobra
Ergonomia:
dobra
Sterowanie dotykiem:
dobry plus

  
 

Pod wyświetlaczem znajdziemy cztery dotykowe podświetlane przyciski: Home (powrót na pulpit główny oraz wybór pulpitu), Menu (dostęp do menu podręcznego), Back (powrót do poprzedniego menu lub wyjście), Search (wyszukiwanie za pośrednictwem Google oraz działania głosowe).

Zabrakło możliwości nawigacji za pomocą czujnika optycznego, który występuje w wielu innych telefonach HTC (np. DesireDesire Z), ale w przypadku korzystania z tak dużego ekranu nie jest to większy problem – nawigacja dotykowa jest bardzo przyjemna.

  

Tył wygląda jakby zaprojektował go szalony naukowiec, albo fascynat sztuki nowoczesnej. Lewy, górny róg to plastikowa łata z dwiema diodami LED, prawy bok (patrząc od tyłu) to długie plastikowe drzwi, a dół to duża szeroka klapka – również plastikowa. Reszta to aluminium, którego kolor kontrastuje nieco w stosunku do plastików.

Na środku wystaje wypukłe oko kamerki, a obok niego wycięta została mała pozioma szczelina kryjąca za sobą głośnik. Całość wygląda trochę dziwnie, ale przynajmniej nie można napisać, że wieje nudą.

Głośnik/dźwięk:
zadowalający plus

  
 

Dolna krawędź telefonu oferuje dostęp do trzech elementów: gniazda słuchawkowego typu mini-jack 3,5 mm, portu micro USB oraz jeszcze bardziej mikroskopijnego otworu, pod którym znajduje się mikrofon.

  
 

Lewy bok urządzenia daje dostęp do podłużnego chromowanego przycisku „+/-”, służącego do szybkiej zmiany głośności rozmowy, dzwonka, multimediów.

Pod podłużnymi, plastikowymi drzwiczkami znajdziemy baterię o pojemności 1230 mAh.

  
 

Prawa strona z kolei nie zawiera żadnych elementów funkcjonalnych.

  
 

Górna krawędź daje dostęp do pojedynczego przycisku służącego do uruchamiania smartfona i blokowania ekranu. Niestety wygoda korzystania z niego jest nieco mniejsza niż w przypadku np. Desire Z, a wszystko przez to, że przycisk jest zbyt płaski i w dodatku umieszczony na pochyłej płaszczyźnie. Z drugiej strony plusem jest to, że trudno go nacisnąć przypadkowo.

  
 

Baterię wysuwamy po otwarciu wspomnianej już podłużnej klapki umieszczonej na lewym boku telefonu. Demontaż drzwiczek jest bardzo prosty – wystarczy lekko podważyć je paznokciem.

Uważamy wręcz, że klapka odskakuje zbyt łatwo i po pewnym czasie użytkowania plastik może się poluzować na tyle, że trzeba będzie ją wymienić, w przeciwnym razie element ten będzie można zwyczajnie zgubić.

  
 

Dostęp do karty SIM oraz micro SD jest równie prosty jak w przypadku baterii. Wystarczy zsunąć dużą dolną klapkę i bez problemu będziemy w stanie wymienić nośnik. Problem jednak w tym, że sytuacja wygląda analogicznie jak w przypadku klapki chroniącej komorę baterii – plastik spasowany jest dobrze, ale wysuwa się zbyt łatwo. Istnieje ryzyko jego zgubienia.

  
 

Zasilacz dołączany do zestawu jest dwuczęściowy. Składa się z części głównej, wkładanej do gniazdka sieci elektrycznej oraz z odłączanego kabelka USB-microUSB.

Do zestawu (oprócz samego telefonu) standardowo dołączane są następujące składniki: stereofoniczny przewodowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem, zasilacz i króciutki kabel micro-USB.