Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 4 min.

Obudowa telefonu została zaprojektowana w sposób charakterystyczny dla nowych konstrukcji spod znaku HTC. Stylistyka ta cieszy się uznaniem wśród bardzo szerokiego grona osób. Producent zastosował  dwa rodzaje materiałów – wysokiej jakości plastik (głównie boki obudowy) oraz szczotkowane aluminium w kolorze tytanowym (ramka wokół wyświetlacza i klapka komory baterii).

Front zajmuje duży wyświetlacz. Nad nim umieszczono dwa, praktycznie niewidoczne czujniki  - zbliżeniowy, który wyłącza podświetlenie, gdy przykładamy telefon do ucha oraz drugi, mierzący natężenie światła zewnętrznego, który pozwala na automatyczne dopasowanie jasności podświetlenia ekranu.

Jakość wykonania:
dobra
Ergonomia:
dobra
Sterowanie dotykiem:
dobry plus

  

Pod wyświetlaczem cztery dotykowe podświetlane przyciski: Home (powrót na pulpit główny oraz wybór pulpitu), Menu (dostęp do menu podręcznego), Back (powrót do poprzedniego menu, lub wyjście), Search (wyszukiwanie).
Dodatkowo producent oferuje możliwość nawigacji za pomocą czujnika optycznego (tak zwanej myszki), który stanowi alternatywę dla dotykowego wyświetlacza.

  

Czterowierszowa klawiatura rozkłada się z lewej strony. Wszystkie 43 przyciski są podświetlane i delikatnie wypukłe - wyraźnie wyczuwalne pod palcami. Dostatecznie duże przestrzenie między nimi pozwalają na szybkie pisanie bez obawy, że naciśniemy dwa/trzy przyciski naraz. Klawisze działają z właściwym oporem i całkowicie bezgłośnie, co bardzo dobrze świadczy o jakości wykonania.

Zawiasy otwierają się płynnie, bezgłośnie i z lekkością, ale na szczęście nie mają tendencji do samodzielnego rozkładania się. Przynajmniej w nowym modelu, bo zdarzają się już problemy z zawiasami. Całą konstrukcję zawiasów rozwiązano w dość nietypowy sposób i wygląda na to, że nie do końca przemyślany.

  

Dolna krawędź smartfona wyposażona została jedynie w mały otwór za którym kryje się mikrofon.

  

Lewy bok oferuje regulację głośności (podłużny przycisk) i dostęp do portu micro-USB, dzięki któremu podłączymy telefon do ładowarki lub do portu USB w komputerze.

Za pomocą kabelka możemy współdzielić również dane pakietowe (internet). Jest to tak zwany "USB tethering", który obsługuje Android 2.2.

  

Na górnej krawędzi telefonu znajdziemy przycisk do włączania i wyłączania urządzenia oraz blokowania wyświetlacza.

Dwa centymetry dalej zintegrowane gniazdo typu jack 3,5 mm, w które wpiąć możemy zestaw słuchawkowy.

  

Prawy bok daje dostęp do przycisku wyzwalającego „wirtualną migawkę” aparatu fotograficznego.

Drugim elementem funkcjonalnym jest mały płaski suwak. Jego przesunięcie sprawia, że klapka komory baterii automatycznie odskakuje, dając wygodny dostęp do niej. Jest to rozwiązanie proste, ale pomysłowe i  skuteczne - nie trzeba się siłować z klapką, tak jak to bywa w  wielu telefonach.

  

Tył telefonu prezentuje się bardzo elegancko. Zintegrowano tam obiektyw aparatu fotograficznego oraz dużą i bardzo jasną diodę służącą jako lampa błyskowa lub latarka (jeśli użyjemy przeznaczonej do tego aplikacji).
 

Duża asymetryczna klapka przykrywa baterię, głośnik, slot karty SIM oraz slot microSD. Minusem jest jednak to, że nośnika pamięci nie da się wyjąć bez wyjmowania baterii.

  

Zasilacz dołączany do zestawu jest dwuczęściowy. Składa się z części głównej, wkładanej do gniazdka sieci elektrycznej oraz z odłączanego kabelka USB-microUSB.

Do zestawu (oprócz samego telefonu) standardowo dołączane są następujące składniki: stereofoniczny zestaw słuchawkowy z mikrofonem, zasilacz, kabel micro USB, karta microSD o pojemności 8 GB.