Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 3 min.

HTC One X

HTC One X prezentuje się znakomicie właściwie z każdej strony. Producent postarał się, aby obudowa była nie tylko miła dla oka, ale również bardzo ergonomiczna i świetnie wykonana. HTC postanowiło odchudzić konstrukcję, ale przy okazji zadbać o jej wytrzymałość. W obudowie użyto więc tworzyw sztucznych, ale ich jakość jest naprawdę wysoka.

 Jakość wykonania:
super
Ergonomia:
dobry plus
Sterowanie dotykiem:
super

Ekran przykryty został ochronną warstwą szkła Gorilla Glass wygiętego na brzegach w taki sposób, aby jego powierzchnia nie dotykała podłoża, gdy urządzenie leży zwrócone ekranem do dołu. Sam wyświetlacz został umieszczony tuż pod szkłem, co robi naprawdę świetne wrażenie wizualne - obraz wygląda jak przyklejony do powierzchni szkła.

Nad ekranem zintegrowano zestaw standardowych elementów, takich jak czujnik oświetlenia, czujnik zbliżeniowy, dioda sygnalizująca status baterii oraz kamerka do wideokonferencji.

HTC One X przyciski

Pod wyświetlaczem znajdziemy nie cztery, tak jak to było w poprzednich modelach, ale trzy przyciski dotykowe charakterystyczne dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Pierwszy z lewej to BACK (cofnij, wyjdź), następny to HOME (powrót na pulpit), a ostatnim jest nowy przycisk, służący do wyświetlania listy uruchomionych aktualnie aplikacji. Przyciski podświetlane są na biało.

HTC One X z tyłu

Tył telefonu w naszym egzemplarzu ma kolor szary. Panel w całości wykonany jest z poliwęglanów o matowym wykończeniu (poza bokami, które są błyszczące). Stylistyka jest bardzo elegancka i stonowana, więc powinna przypaść wielu osobom do gustu. Obudowę trzyma się w dłoni bardzo komfortowo – ma naturalne, obłe kształty, a jej rozmiary zewnętrzne nie są przesadnie duże (jak na ekran o tej przekątnej).

Grubość obudowy wynosi tylko 8,9 mm, ale w miejscu gdzie zintegrowano obiektyw zauważyć można uwypuklenie. Obok obiektywu widoczna jest mała dioda LED służąca do doświetlania fotografowanego obiektu. W dolnej części widoczne są też zewnętrzne styki służące do komunikacji ze stacjami dokującymi. Jeszcze niżej znajdziemy otwory, pod którymi kryje się głośnik.

 Głośnik/dźwięk:
dobry plus

Tylnego panelu nie da się zdemontować, a co za tym idzie - nie da się też wyciągnąć baterii. Przynajmniej domowymi sposobami - wymiana akumulatorka może nastąpić w serwisie. Jakość dźwięku emitowanego przez wyjście słuchawkowe jest dobra, ale nie aż tak dobra jak np. w iPodzie Touch czy iPhonie. Jakość rozmów telefonicznych oceniamy natomiast bardzo wysoko.

Obudowa HTC One X

Na dolnej krawędzi widoczny jest jedynie mały otwór należący do jednego z dwóch mikrofonów.

z boku HTC One X

Lewy bok daje użytkownikowi dostęp do portu micro USB służącego do ładowania baterii, synchronizacji danych oraz przewodowej transmisji obrazu dzięki standardowi MHL.

HTC One X z boku

Na prawym boku odnajdziemy długi przycisk +/- służący do regulacji głośności dźwięku.

kamerka w HTC One X

Na górnej krawędzi widoczne jest gniazdo słuchawkowe, przycisk uruchamiający urządzenie i blokujący ekran, oraz drugi mikrofon.

karta HTC One X

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tylnego panelu nie da się zdemontować w tradycyjny sposób, więc slot kart micro SIM umieszczony został również na górnej krawędzi obudowy. Do jego otwierania służy specjalny przyrząd dołączony do zestawu.

zasilacz HTC One X

Zasilacz jest tradycyjny dla HTC, czyli mały, obły i z odłączanym kablem USB. Oprócz niego w zestawie znajdziemy też przewodowy zestaw słuchawkowy. Karty microSD nie ma - smartfon ma 32 GB wbudowanej pamięci i nie oferuje dodatkowego slotu kart pamięci.