Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 3 min.

HTC Titan - przód

HTC Titan zasługuje w pełni na swoją nazwę - jest naprawdę gargantuiczny. Warto od razu zwrócić uwagę na jego praktyczność. Wielu osobom po prostu nie przypadną do gustu jego ogromne wymiary zewnętrzne. Urządzenie przeznaczone jest dla ludzi, którzy nie tylko chcą, ale przede wszystkim potrzebują tak dużego ekranu. Titan to całkiem udany kompromis między tabletem a smartfonem. Z pewnością zmieści się do większości kieszeni, ale tak naprawdę trudno nazwać go kieszonkowym.

 Jakość wykonania:
super
Ergonomia:
dobry plus
Sterowanie dotykiem:
super

Praktycznie cały przód przykryty został warstwą błyszczącego szkła. Najprawdopodobniej jest to słynny już Gorilla Glass, choć na stronie producenta nie widnieje jeszcze informacja potwierdzająca te przypuszczenia. Szkło odporne jest na uszkodzenia mechaniczne, ale tłuste ślady palców będą typowym widokiem na jego powierzchni.

Pod szkłem oprócz wielkiego wyświetlacza umieszczono również czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia zewnętrznego, diodę sygnalizującą stan baterii oraz małe oczko kamerki pomocniczej służącej do wykonywania połączeń wideo lub pstrykania autoportretów (1,3 Mpx).

HTC Titan - przyciski

Pod wyświetlaczem umieszczone zostały trzy z sześciu obowiązkowych przycisków, które konieczne są do sprawnej obsługi Windows Phone 7, czyli: Back (cofnij lub wyjście), Start (powrót do ekranu głównego), Search (wyszukiwanie). Klawisze są dotykowe, podświetlane i odpowiednio od siebie oddalone. Korzysta się z nich komfortowo.

Kolejnymi trzema przyciskami wchodzącymi w skład zestawu obowiązkowego są: Power/Sleep (włączanie/uśpienie), Camera (spust migawki) oraz Volume Up/Down (regulacja głośności). Przyciski te nie mają swoich odpowiedników w interfejsie.

HTC Titan - tył

Smartfon prezentuje się znakomicie z każdej strony. Jest elegancki i dobrze wykonany. Trzymając go w dłoni mamy wrażenie solidności. W przeciwieństwie do na przykład HTC Desire HD, nie znajdziemy tutaj żadnych wysuwanych elementów plastikowych. Cały tył to jedna duża klapka wykonana w zdecydowanej większości ze sztywnego aluminium w kolorze grafitowym, z dodatkowymi elementami plastikowymi (tworzywo jest dość miękkie i przyjemne w dotyku, a przy tym odporne na zarysowania).

 Głośnik/dźwięk:
dobry plus

W górnej części widzimy też dwie diody LED służące do doświetlania fotografowanych obiektów. Obok nich widoczny jest obiektyw o światłosile f/2.2 (dane producenta), a przesuwając wzrok jeszcze bardziej w prawo zauważymy otworki, za którymi ukryty jest głośnik zewnętrzny.

HTC Titan - dół

Dolna krawędź daje dostęp do małego przycisku otwierającego tylną klapkę oraz jeszcze mniejszego otworu mikrofonu.

HTC Titan - dół

Oba boki telefonu są częścią tylnej klapki – twarde, gładkie i metalowe. Lewy bok oferuje dostęp do gniazda micro USB (ładowanie baterii i synchronizacja danych).

HTC Titan - dół

Na prawej krawędzi zintegrowano podłużny przycisk +/- służący do regulacji głośności multimediów oraz rozmowy telefonicznej. Oprócz niego dostępny jest też obowiązkowy spust migawki.

HTC Titan - dół

Na górnej krawędzi widoczne jest gniazdo słuchawkowe, przycisk uruchamiający urządzenie i blokujący ekran oraz drugi mikrofon (dźwięk stereo).

HTC Titan - klapka, bateria

Demontaż tylnej klapki jest banalnie prosty. Wystarczy wcisnąć przycisk (dźwigienkę) znajdujący się na dolnej krawędzi obudowy, a panel sam odskoczy.

Po zdemontowaniu tylnej klapki dostaniemy się do komory baterii. Wymiana karty SIM możliwa będzie tylko po uprzednim wyciągnięciu akumulatorka. Slotu kart microSD nie ma  - w telefon wbudowano 16 GB pamięci magazynowej, z czego dostępne jest około 12,5 GB.

HTC Titan - kąty widzenia