Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 3 min.

Huawei Ideos U8500 - przód

 Jakość wykonania:
dobry

zadowalający plus
Sterowanie dotykiem:
słaby plus

Ideos U8500 prezentuje się ładnie z każdej strony. Wygląd to zdecydowanie jedna z największych zalet tego smartfona. Wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2" przykryty jest warstewką odpornego na zarysowania szkła. Z pewnością nie jest to Corning Gorilla Glass, ale w telefonie za około 500 zł nie spodziewamy się przecież takich rozwiązań. Ślady palców widoczne są wyraźnie na błyszczącej powierzchni.

Nad ekranem widoczna jest szczelina głośnika słuchawkowego oraz dwa czujniki – zbliżeniowy (włączanie podświetlenia po przyłożeniu telefonu do ucha) i oświetlenia (automatyczne dopasowanie mocy podświetlenia).

Huawei Ideos U8500 - przyciski

Pod ekranem do dyspozycji użytkownika oddano cztery sprzętowe przyciski – Wyślij/Odbierz, Menu, Wstecz oraz Zakończ. Ich podświetlanie uruchamia się po otrzymaniu informacji z czujnika oświetlenia. Klawisze są twarde, a ich skok krótki, więc przyjemność użytkowania oceniamy pozytywnie.

Gorzej wygląda kwestia oznaczeń – grafiki naniesione na przyciski cechują się słabą czytelnością w typowym domowym oświetleniu (w nocy przy włączonym podświetleniu są o wiele czytelniejsze).

Dodatkowo dostępny jest też wspomniany wcześniej optyczny trackpad (z przyciskiem ENTER) stanowiący alternatywną metodę poruszania się po interfejsie.

Huawei Ideos U8500 - tył

 Głośnik/dźwięk:
dobry

Tył smartfona jest gładki i elegancki. Na zewnątrz widoczny jest jedynie obiektyw aparatu i niewielkie szczeliny głośnika. Plastik jest matowy i dość przyjemny w dotyku. Jego odporność na zarysowania jest z pewnością wyższa niż w przypadku typowych powierzchni błyszczących, ale jeśli telefon zaliczy przejażdżkę po twardej i szorstkiej powierzchni, rysy z pewnością będą widoczne – plastik nie ma miękkiej, gumowej powierzchni.

Huawei Ideos U8500 - dół

Dolna krawędź jest zaokrąglona i nie oferuje dostępu do żadnych elementów funkcjonalnych. Brakuje nawet otworu mikrofonu, który przeniesiony został na panel frontowy i znajduje się pod przyciskami.

Huawei Ideos U8500 - lewy bok

Prawy bok urządzenia daje dostęp do podłużnego, chromowanego przycisku +/- służącego do szybkiej zmiany głośności rozmowy, dzwonka i  multimediów. Zabrakło natomiast sprzętowego spustu migawki.

Huawei Ideos U8500 - prawy bok

Lewa krawędź nie zawiera żadnych przycisków. Jest gładka i lakierowana w kolorze tytanowym.

Huawei Ideos U8500 - góra

Na górze znalazło się gniazdo słuchawkowe i port micro-USB służący do komunikacji z komputerem i ładowania baterii.

Huawei Ideos U8500 - klapka i bateria

Demontaż tylnej klapki to pestka – wystarczy ją przesunąć ku górze.

Huawei Ideos U8500 - sloty sim i microSD

Po zdemontowaniu tylnej, plastikowej klapki otrzymujemy dostęp do komory baterii. Sam akumulatorek ma pojemność 1150 mAh (3,7 V, 4,3 Wh). Kartę SIM i microSD wymienić możemy dopiero po jego wyjęciu.

Huawei Ideos U8500 - ładowarka

Zasilacz jest dość duży i dwuczęściowy. Odłączany kabel służyć może do komunikacji z komputerem (port USB).

Do zestawu oprócz telefonu, zasilacza i kabla micro-USB dołączona jest też karta microSD o pojemności 1 GB.