Laptopy

Wygląd, klawiatura, touchpad

przeczytasz w 2 min.

Ponieważ wcześniej mieliśmy okazję testować notebooka Acer Timeline 4810T, który wygląda identycznie, lecz ma większy ekran i inną konfigurację sprzętową, nie będziemy opisać modelu 3810TG tak szczegółowo.
Laptop ma błyszczący ekran

Notebook wygląda nowocześnie. Jest lekki i cienki, a przy tym cechuje się wysoką jakością wykonania. Z jego parametrów wynika, że może przypaść do gustu często podróżującym biznesmanom. Z tego powodu Acer stosuje typowo biznesową kolorystykę (szary, czarny) i nie wyposażył komputera w jakieś kolorowe świecidełka, które mogą spodobać się młodym graczom. To komputer adresowany przede wszystkim do osób dorosłych - może służyć do pracy i da się z nim podróżować, a w wolnej chwili pozwala na niezłą rozrywkę (granie w gry).


Górna klapa jest matowa i nie widać nań niewielkich zabrudzeń

Warto też zwrócić uwagę, że górna klapa nie jest błyszcząca, a sam notebook jest wykonany przede wszystkim z dobrej klasy aluminium. Dowiedz się więcej o wyglądzie komputera.

Klawiatura i touchpad

Klawiatura jest pełnowymiarowa, choć brakuje bloku numerycznego. Podobnie jak w przypadku modelu 4810T, także ten notebook ma świetną klawiaturę. Praca z nią to ogromna przyjemność: klawisze pracują lekko i miękko, bardzo dobry jest również ich układ.


Między klawiszami są dość duże odstępy


Praca z klawiaturą tego notebooka to duża przyjemność

Klawisze wyglądają jak niewielkie kosteczki (czekolady?), co jeszcze bardziej potęguje końcowe wrażenie. Ale uwaga! Jeśli do tej pory korzystałeś z klawiatury desktopowej i pisałeś bezwzrokowo, będziesz musiał się uzbroić w trochę cierpliwości i nieco zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia. Więcej informacji o klawiaturze znajdziesz w poprzednim teście.


Zastosowany touchpad obsługuje gesty dłoni

Do touchpada również nie można się przyczepić. Przyciski odpowiadające za lewy i prawy klik są wykonane z jednego kawałka plastiku, który znajduje się w niewielkim wgłębieniu w obudowie. Powierzchnia dotykowa mogłaby być nieco większa, ale ostatecznie jest wystarczająca. Podobnie jak notebook 4810T, model 13,3" obsługuje gesty dłoni, z których korzystamy przy pomocy gładzika. Więcej o touchpadzie w recenzji modelu Timeline 4810T