Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Rozdzielczość 4K

Czterokrotnie wyższa liczba pikseli w stosunku do Full HD przekłada się na obraz o zdecydowanie większej ostrości i jakości. Poza tym daje to znacznie większą przestrzeń roboczą do dyspozycji i możliwość wyświetlenia obok siebie dodatkowych okien. Tak wysoka rozdzielczość oznacza konieczność skalowania obrazu. Bez uruchomienia tej funkcji, zarówno czcionka jak i ikonki będą bardzo małych rozmiarów.

iiyama ultra hd

Picture in  Picture

Po podłączeniu do monitora dwóch urządzeń można wyświetlić jednocześnie obraz z obu. Dostępne są dwa tryby - Picture in Picture (obraz w obrazie) oraz Picture by Picture (obraz obok obrazu). W trybie PiP możemy jednym kliknięciem zamienić obraz główny z pobocznym.

iiyama PiP

Flicker Free + Blue Light

Producent chwali się, iż jego urządzenie jest znacznie bardziej przyjazne dla zdrowia dzięki ograniczeniu ilości wyświetlanego niebieskiego światła oraz zmniejszeniu migotania obrazu. Dzięki temu oczy nie męczą się tak szybko nawet przy długotrwałej pracy przy monitorze.

iiyama flicker free

Overdrive

Uruchomienie tej funkcji sprawia, że dynamiczne sceny wyświetlane na ekranie nie tracą na ostrości.

iiyama overdrive

Wbudowane głośniki

Jest to wprawdzie dodatek, z którego niewielu użytkowników korzysta ale warto zauważyć jego obecność. Monitor dysponuje dwoma głośnikami o mocy 3W każdy. Nie oferują wysokiej jakości dźwięku, ale sprawdzą się do szybkiego obejrzenia śmiesznego filmiku na youtubie. Ponieważ monitor wyposażony jest w złącze audio, zdecydowanie lepiej skorzystać ze słuchawek.

iiyama głośniki