Monitory

iiyama ProLite X2472HD: Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Opisywana iiyama to monitor, który zapewnia dobrą relację ceny do jakości obrazu, ale niestety ilość ciekawych funkcji ograniczona została do minimum.

iiyama ProLite X2472HD - ACR off i ACR on

Advanced Contrast Ratio

ACR to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Opcja ta przydaje się na przykład w czasie oglądania filmów lub grania w gry – obraz staje się żywszy i nabiera głębii.

iiyama ProLite X2472HD - VA panel

Matryca MVA

Multi-domain Vertical Alignment (czyli MVA) to oznaczenie wyświetlaczy LCD, które wyraźnie różnią się od tradycyjnych (i dużo tańszych) matryc TN.

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy są szerokie kąty widzenia wynoszące 178 stopni w pionie i poziomie. Kolejnym plusem jest bardziej wiarygodna reprodukcja kolorów. Głębia czerni nie jest idealna, ale z pewnością prezentuje się lepiej niż w TN-kach.

Minusem mogą być dłuższe czasy reakcji matrycy, ale nowoczesne panele VA wypadają pod tym względem bardzo pozytywnie – 8 ms pozwala grać nawet w dynamicne gry. Dowiedz się więcej o matrycach MVA.

iiyama ProLite X2472HD - podświetlenie LED Edge

Podświetlenie LED Edge

Diody LED są coraz powszechniej stosowanym typem podświetlenia w monitorach przeznaczonych do użytku domowego. Głównym plusem LED-ów jest wyraźnie obniżony pobór prądu w stosunku do zimnych katod (CCFL). ProLite X2472HD oferuje podświetlenie krawędziowe, które jest bardzo ekonomiczne, ale nie zapewnia dobrego rozkładu luminacji.