Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Kamera i mikrofon

kamera i mikrofon

To rzadko stosowane w monitorach rozwiązanie, ale szalenie przydatne. Znacząco zwiększa komfort przeprowadzania wideokonferencji - nie jest potrzebne stosowanie żadnych zewnętrznych akcesoriów. Wystarczy uruchomić odpowiednią apliakcję do wideorozmów i gotowe.

Flicker Free i redukcja niebieskiego światła

Flicker Free i Blue Light

Jeśli przed komputerem spędza się długie godziny, wcześniej czy później pojawi się kwestia będzie męczące dla wzroku. Aby minimalizować ten problem stosuje się wiele rozwiązań. W monitorze iiyama zastosowano technologię redukcji niebieskiego światła emitowanego przez ekran. Niebieskie światło to jeden z czynników odpowiadających za zmęczenie oczu, więc jego ograniczenie pozytywnie wpływa na komfort pracy. Poza tym zastosowano technologię redukcji migotania ekranu.

ACR (Advanced Contrast Radio)

ACR

ACR to funkcja automatycznie regulująca kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Im wyższy współczynnik kontrastu, tym obraz będzie lepiej wyglądał w ciemnym pomieszczeniu. Ma to szczególne znaczenie, kiedy oglądamy filmy lub gramy.

Ergonomia - pivot

pivot

Dobra ergonomia monitora jest kluczowa do wygodnej pracy. iiyama wyposażona jest w stopkę umożliwiającą pełną regulację pozycji wyświetlacza. Można regulować kąt nachylenia, obracać w poziomie, a także zmienić orientację ekranu na pionową - przydatne rozwiązanie w trakcie pracy na arkuszach kalkulacyjnych i edytorach tekstu.