10 korzyści z zakupu oryginalnych tonerów. Oto co warto wiedzieć o materiałach eksploatacyjnych
Peryferia

10 korzyści z zakupu oryginalnych tonerów. Oto co warto wiedzieć o materiałach eksploatacyjnych

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Tonery oryginalne czy zamienniki? Jakie są korzyści z zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych? Oto 10 powodów, dla których warto kupować oryginalne tusze.

Firmy coraz częściej inwestują w nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne i drukarki, a następnie w oryginalne materiały eksploatacyjne. Te w dłuższej perspektywie przynoszą realne oszczędności.

1. Wydajność potwierdzona testami

Oryginalne tonery OKI mają lepszą wydajność o 50 proc. niż ich zamienniki – to wyniki testu Keypoint Intelligence Buyers Lab, niezależnej, amerykańskiej firmy badawczo-analitycznej. Okazało się, że oryginalne pojemniki z tonerem firmy OKI osiągały najwyższą średnią wydajność drukowania w testach BLI dla każdego koloru. Działały znakomicie, podczas gdy produkty innych firm nie zapewniały tak wysokiej wydajności. Pełen test znajduje się na poniższym filmiku.

2. Jakość obrazu

Zamienniki nie mogą konkurować z oryginalnymi tonerami. Testy dowiodły, że podczas drukowania pojawiały się problemy z ich niezawodnością i jakością obrazu. Oryginalne tonery gwarantowały niezawodny efekt pierwszego (i każdego kolejnego) wrażenia.

jakość wydruków

3. Korzystna cena względem pojemności

Cena kompletu tonerów OKI to 399 euro, zamienników – 223 euro. Analizując cenę, należy jednak wziąć pod uwagę jeden ważny czynnik. Otóż pojemność oryginalnych tonerów OKI jest wyższa aż o 50 proc. w stosunku do materiałów innych firm. Tym samym rzeczywista cena materiałów eksploatacyjnych zamienników zbliża się do ceny zestawu oryginalnego.

4. Bezpieczeństwo

Zamienniki mogą uszkodzić drukarkę, faks lub urządzenie wielofunkcyjne. W najbardziej niebezpiecznym scenariuszu mogą doprowadzić do pożaru. Tymczasem korzystanie z oryginalnych materiałów jest jednoznaczne z bezpieczeństwem. Oryginalne materiały eksploatacyjne firmy OKI chronią urządzenie i pozwalają mu działać płynnie przez długi czas.

5. Łatwość zakupu

Użytkownicy mogą łatwo i bez wysiłku zakupić oryginalne materiały eksploatacyjne OKI poprzez opcję „kup teraz”. Sprawdza się od grudnia 2017 roku.

6. Dedykowany help desk

To, co dziś się liczy to wysoka jakość obsługi. Po zakupie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych OKI można liczyć na wsparcie online oraz telefoniczne. Klient jest w centrum uwagi.

7. Łatwość wymiany

Oryginalne materiały eksploatacyjne OKI zapewniają także idealną synergię między częściami w urządzeniu. Wymiana tonerów nie powinna sprawiać, żadnych trudności. Zamienniki potrafią np. utracić część zawartości podczas mocowania.

8. Dbałość o środowisko

Dbałość o środowisko

Wszystkie materiały są produkowane zgodnie z wysokimi standardami i wymagającymi specyfikacjami obowiązującymi w firmie OKI, z myślą o środowisku. Dodatkowo w ramach programu recyklingu, aż 98 proc. zebranych materiałów eksploatacyjnych jest poddawana recyklingowi.

9. Niezawodność

Oryginalne materiały eksploatacyjne zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby idealnie pasowały do urządzenia. To precyzyjne dopasowanie sprawia, że gwarantują niezawodność.

10. Gwarancja

Korzyścią płynącą z używania oryginalnych materiałów jest zachowanie gwarancji producenta. OKI gwarantuje trzyletnią rękojmię pod warunkiem używania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Warto też pamiętać, że produkowane są zgodnie z certyfikatem ISO 14001 i są objęte gwarancją OKI pod względem funkcjonalności i jakości.

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  FennPL
  5
  Bardzo rzetelny ten artykuł, taki niezbyt sponsorowany xD
  • avatar
   mrocznysedes
   4
   Jak się kupuje zamienniki za jakieś grosze to nie co się dziwić, że drukarki padają. Ale wystarczy kupować trochę droższe i lepsze i całe te bajkopisarstwo OKI o oryginałach idzie w who j. ;-)

   Aha, ostatnio kupiliśmy drukarkę laserową do firmy. Z oryginałami w środku. Z czego jeden już na starcie był chyba dziurawy po drukarka w środku była cała czerwona o rozsypującego się wszędzie tonera.
   • avatar
    st4lk3r
    3
    Kolejna chamska reklama na głównej... Brak słów.
    • avatar
     CESARZ987655
     2
     Brednie jakich mało.
     Jak kto śniedzi w drukarkach,ten wie że akurat OKI jest takim Applem w tym biznesie.
     Ich drukarki są drogie,tak jak i tonery,a oferują jakość co najwyżej taką samą co konkurencja.

     Jedyne co wyróżnika oryginalny toner to chip.
     • avatar
      Shifted92
      2
      "Jakość" widać już w tytule tego artykułu. Tusz i toner wrzucony do jednego wora, pozdro.
      • avatar
       Wenezo
       2
       Oryginalny toner do mojej drukarki Lexmark E120 kosztuje 360zł - za drukarkę nową zapłaciłem 190zł haha, proszek? 10zł toner po regeneracji? 20zł. Nie musze tego chyba głębiej komentować.
       • avatar
        arturu
        2
        Absolutnie nie jest to prawda! Wątpię abym kiedykolwiek w życiu kupił oryginalnie drogi toner. Gdybym musiał, nie kupiłbym wcześniej drukarki, a tym samym nie musiałbym kupować ani oryginalnego tonera, ani zamiennika. ;) Bo przecież nie miałbym drukarki.
        • avatar
         mszark
         2
         Ja rozumiem, że portal sam się nie utrzyma i potrzeba sponsorów. Ale publikowanie takich bzdur to już przesada. Np. Oki B432dn oryg toner na 12 tyś ~650 zł, zamiennik ~120zł. Z bębnem podobnie. Przyśpieszy mi zużycie, zepsuje za drugim, trzecim tonerem? Nawet jeśli jakimś cudem tak się stanie - oszczędziłem na nową drukarkę i jeszcze mi zostało.
         • avatar
          AlexPL
          0
          399 EURO? Naprawdę? A do którego modelu?
          • avatar
           Marucins
           0
           BUHAHAHA
           Nie pamiętam kiedy kupiłem oryginalny toner. Ale pamiętam jak to Samsung w swoich drukarkach aby zainstalować sterowniki wymaga panelu, który automatycznie aktualizuje sterowniki drukarki WYŁĄCZNIE po to, aby oszukiwać chipy z zamienników.
           • avatar
            asceta
            0
            Punkt 3 jest wielkim kłamstwem. Nawet dopuszczając spory margines błędu jakim jest artykuł sponsowowany.

            Witaj!

            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

            Połącz konto już teraz.

            Zaloguj przez 1Login