Tablety

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Lenovo w swojej ofercie ma pokaźną liczbę modeli konwertowalnych, ultrabooków i urządzeń 2w1. Najbardziej znana z nich jest oczywiście seria Yoga, której nowy model Yoga 900 również mam przyjemność testować. Tutaj zajmuję się natomiast Lenovo MIIX 700 będącego połączeniem tabletu z laptopem i wyposażonego w odłączaną klawiaturę.

Lenovo MIIX 700 tryb laptopa

Takie rozwiązanie pozwala na wygodną pracę w obu trybach, w zależności od potrzeb i okoliczności. Praca w trybie tabletu jest nawet wygodniejsza niż w Yodze. Po prostu trzymając MIIX w dłoni lub na kolanach, nie mamy na spodzie klawiatury. Z kolei sam tablet jest lekki i smukły, więc znacznie łatwiej operuje się nim „w powietrzu”.

Lenovo MIIX 700 tablet

Dodatkową zaletą i przewagą MIIX 700 nad Yogą, jest dołączone do zestawu piórko ActivePen. Tworzenie szybkich notatek przebiega dzięki niemu naprawdę sprawnie. Wraz z aplikację WRITEit można nawet edytować tekst, uzupełniać formularze, czy korzystać z przeglądarki – rozpoznawanie tekstu działa bowiem całkiem poprawnie. ActivePen po odrobinie treningu może stać się nawet alternatywą dla ekranowej klawiatury lub co najmniej praktycznym jej uzupełnieniem.

Lenovo MIIX 700 piórko

Zastosowany tutaj energooszczędny procesor Intel Core M5. Jego wydajność porównywalna jest z Core i3-4010U. Jak na tablet – bardzo dobrze. Jako laptop – już mniej. Jeśli więc potrzebujesz większej wydajności, rozwiązaniem dla ciebie będzie Yoga z procesorem Intel Core i7-6500U.

Nie jest to jednak wada MIIX 700, ale odmienny charakter i przeznaczenie tego modelu. Pasywne chłodzenie układu Intel Core M oznacza doskonałą kulturę pracy urządzenia. Tablet jest po prostu bezgłośny. Obudowa nie nagrzewa się przy tym zbyt mocno (poza prawą stroną tabletu).

Podsumowanie jednym zdaniem? Jeśli potrzebujesz ultramobilnego urządzenia, którego masz zamiar używać głównie jako tabletu, to Lenovo MIIX 700 będzie bardzo dobrym wyborem. Z kolei w trybie laptopa, lepiej sprawdzi się już Yoga 900.

Lenovo MIIX 700 i Lenovo Yoga 900

Nie sposób jeszcze odnieść się do bezpośredniej konkurencji, czyli Microsoft Surface Book Pro 4. Oba produkty opierają się na identycznej konstrukcji obudowy. MIIX 700 jest na pewno bardziej atrakcyjny cenowo, a poza tym sprzedawany jest w zestawie z klawiaturą i piórkiem, za co Microsoft każe sobie dodatkowo płacić. Surface na pewno zyskuje na polu wydajności, ale porównując relację ceny do możliwości, produkt Lenovo wypada znacznie korzystniej.

Ocena końcowa:

 • wygodna klawiatura i piórko ActivePen w zestawie (bez dopłat)
 • długi czas pracy na baterii
 • dobra jakość ekranu
 • bezgłośna praca
 • dobra jakość wykonania
 • dwie kamerki 5 Mpix
   
 • niewygodna praca „na kolanach”
 • prawa strona tabletu mocniej się nagrzewa

90%

Dobry produkt

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MarvetickX
  0
  "Mamy też slot kart microSD, chociaż jest on nieco ukryty. Umieszczono go w tylnej części obudowy, pod rozkładaną podstawką."
  Według mnie to jest slot na karty SIM, mSD jest mniejsze i ma inne oznaczenie
  • avatar
   misio1771
   0
   trochę drogo, chyba lepiej w tej cenie kupić Surface Pro..