All-in-One

Kontroler Microsoft Surface Dial

przeczytasz w 1 min.

Zaznaczamy, że kontroler Microsoft Surface Dial nie znajduje się w komplecie Surface Studio 2 - a szkoda, bo doskonale się z nim komponuje. Surface Dial jest zintegrowany z takimi aplikacjami jak Adobe Premiere Pro CC, Autodesk Sketchbook, CorelDRAW Graphics Suite, Djay Pro czy nawet Spotify.

Ten bezprzewodowy kontroler to bezprzewodowy przycisk i pokrętło w jednym. Można go skonfigurować do najróżniejszych działań - od zwykłej regulacji jasności monitora, czy głośności do bardziej skomplikowanych zastosowań jak choćby wybór barw (i wielu innych rzeczy) w takich programach jak Concepts.

Przyznam się, że na początku byłem do niego nieco sceptycznie nastawiony, ale jego działanie w połączeniu z Surface Studio 2 jest po prostu bajeczne i często bardzo efektowne. Można się szybko do niego przyzwyczaić i docenić jego zalety. Praca z Dialem w jednym ręku, a piórem w drugim naprawdę przynosi sporo satysfakcji.

Dzięki pokryciu dolnej powierzchni specjalną strukturą przycisk nie zsuwa się z pochylonego ekranu. Często działanie Dial różni się od tego, w którym miejscu okna programu go położymy.

Cieszę się, że mogłem przetestować Studio 2 właśnie z Microsoft Dial i uważam, że ten gadżet powinien być integralną częścią pakietu. Trzeba go jednak dokupić oddzielnie, a kosztuje on około... 500 zł. Auć.