Wideorejestratory

Filmy, jakość nagrań, tryby nagrywania

przeczytasz w 2 min.

Jakość wideo

Jedną z cech Mio MiVue 618 jest możliwość nagrywania w rozdzielczości 2304 x 1296 (1296p) zwanej Extreme Full HD. Oczywiście można również nagrywać w rozdzielczości Full HD 1080p. Urządzenie nie potrafi nagrywać wideo w 60 klatkach na sekundę, limitem dla obu rozdzielczości jest 30 klatek. Urządzeniem wykorzystuje wydajny kodek H.264.

 Mio MiVue 618 - 1920 x 1080: dzień, słońce

Mio MiVue 618 - 1920 x 1080: dzień, opady

Jakość obrazu jest dobra, chociaż widać charakterystyczne dla samochodowych wideorejestratorów wyostrzanie obrazu. Większa rozdzielczość pozwala jeszcze nieco poprawić jakość obrazu oraz zwiększyć ilość widocznych szczegółów. Niestety YouTube konwertuje filmy w Extreme FHD do Full HD.

Mio MiVue 618 - 2304 x 1296, dzień

Mio MiVue 618 - 2304 x 1296, noc

Jakość zdjęć

Zdjęcia zapisywane są w formacie JPG i rozdzielczości 1920 x 1080. Ich jakość jest w zupełności wystarczająca do dokumentacji zdarzenia.

Oprogramowanie MiVue Manager

Wideorejestrator nie ma wyjścia TV, ale jego zawartość możemy przeglądać również na komputerze za pomocą darmowego oprogramowania MiVue Manager. Jest ono całkiem funkcjonalne i wykorzystuje zarówno wbudowany GPS jak i 3-osiowy G-sensor.

Wystarczy wybrać interesujący nas fragment nagrania, by otrzymać nie tylko koordynaty, ale informacje o przeciążeniach, mapę trasy, jak i rozwijaną prędkość.

Co jeszcze? Możemy opublikować zdarzenie na Facebooku, czy YouTube, czy sporządzić wydruk lub dokument PDF ze zdjęciem i wszystkimi istotnymi danymi.

Przykładowy wydruk/eksport do PDF

Podsumowanie

Mio MiVue 618 to łatwe w obsłudze i funkcjonalne urządzenie. Jego niewątpliwą zaletą jest obsługa rozdzielczości 2304 x 1296 (1296p) zwanej Extreme Full HD. Szkoda jedynie, że zabrakło tu możliwości nagrywania w 60 klatkach na sekundę, co jeszcze bardziej zwiększyłoby atrakcyjność urządzenia. Wideorejestrator został wyposażony w GPS, który śledzi trasę i parametry podróży (prędkość, wysokość, długość i szerokość geograficzną oraz kierunek).

Nie zapomniano o takich dodatkach jak 3-osiowy G-sensor, systemy wykrywania ruchu, ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LDWS), czy przekroczeniu ustalonej prędkości. Mamy tu czujnik ruchu i tryb parkingowy, który działa zarówno w oparciu o optyczny czujnik ruchu jak i czujnik przeciążeń. Warto jednak pamiętać, że do trybu parkingowego rejestratory samochodowe wymagają stałego zasilania lub dodatkowego akcesorium (w przypadku tego sprzętu jest to Mio Smartbox), jeśli ma działać dłużej niż godzinę lub dwie.

Mio MiVue 618 to dobrze przemyślany i skonstruowany wideorejestrator samochodowy. Posiada sporo zalet i niewiele wad do których można by się przyczepić. To urządzenie pozwoli ci w prosty sposób zabezpieczyć się przed nieuczciwymi użytkownikami dróg.

Ocena końcowa:

 • nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p i 1296p
 • wbudowany odbiornik GPS
 • czujnik przeciążeń, ruchu, system ostrzegania o zmianie pasa i przekraczania prędkości
 • aktualizowana baza fotoradarów
 • dobra szczegółowość nagrań w dzień, zarówno w FHD jak i EFHD
 • przyzwoita jakość nagrań nocnych
 • obsługa kart micro SD o pojemności do 128 GB 
 • ładowarka z długim przewodem
 • solidne mocowanie
 • dodatkowo funkcjonalność dzięki oprogramowaniu MiVue Manager
 • akumulator o niewielkiej pojemności​

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  musslik
  4
  Tak sobie patrze na te nagrania i są raczej wątpliwej jakości tablice ledwo czytelnie lub wcale...
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   YouTube w tym przypadku nic nie pogarsza - jakość RZECZYWIŚCIE jest TRAGICZNA! I to nawet 688 z CMOSem Sony dotyka - w zależności od egzemplarza!
   Mio zeszło na psy, nie wiem tylko czy już całościowo, czy tylko pewne partie.
   Popatrzcie zresztą na ten filmik, na asfalt, gdzie pikseloza goni pikselozę - CO Z TEGO, że TEORETYCZNIE jakość fullHD albo i więcej ExtremeHD: to jest EXTREME-PIKSELOZA!
   Jak chcecie mieć jakikolwiek dowód, jak nie widać w jasny dzień nrów rejestracyjnych mijanych aut?!!
   Wyrzucone pieniądze!
   • avatar
    Ciarkazz
    1
    Bardzo dobrym urządzeniem zamiennym dla tego MiVue jest Blackbird/Dome GS90C (wersja z zew. modułem GPS) który również nagrywa w 1296p i 1080p60 (gdzie MiVue ma tylko 30FPS w FHD) i posiada 170° kąt widzenia, na EverBuying kupiłem go za 67$ (+zniżka z punktów za rejestracja = 2$). Może nie ma tak fajnego menedżera do przeglądania filmów i dwuletniej polskiej gwarancji ale mi to wystarcza :)

    PS. Benchmarkowi polecił bym wykorzystywać Vimeo lub udostępnić pliki wysłane na jakąś chmurę bo oglądanie z YouTube nijak ma się do rzeczywistej jakości urządzenia
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Patrze na te nagrania i chyba mi się w monitorze temperatura barw rozjechała. Coś z tymi kolorami nie tak w dodatku piksele latają jak komary wieczorem. Znajomy w USA kupił sobie kamerkę "Mobius Wide Angle C2 Lens ActionCam 1080p" i chwali sobie zwłaszcza, że można ją użyć nie tylko w samochodzie, bo do kasku motocyklowego, roweru, a nawet drona. Są odpowiednie uchwyty do niej. W dodatku jest mała prawie jak pudełko zapałek.
     Najnowsza ma oznaczenie "C2" poprzednia miała oznaczenie "C". C2 ma nową ulepszoną soczewkę obiektywu, a oznaczenie "Wide" jest z szerokokątnym obiektywem. Redakcja powinna przetestować wspomnianą kamerę zwłaszcza, że jest dostępna na polskim rynku za ponad 300 zeta.
     • avatar
      darlatan
      -1
      Seri GPS w nawigacji?? A po co żeby w razie wypadku odpukać śmiertelnego policja zabezpieczyła sprzet a następnie podała ubezpieczycielowi do wiadomości ile grzaliśmy??? patrz nasza wina patrz zero odszkodowania. GPS w navi to głupota i robienie sobie kuku na własne życzenie...
      • avatar
       wojtek_pl
       0
       Mam inny MiVue i minusem zasadniczym jest brak możliwości wyłączenia informacji OSD. Chcę mieć ładny filmik bez napisów !