Nawigacja GPS

Dodatkowe ustawienia. Oprogramowanie. Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Kilka słów należy się kwestii ergonomii obsługi Mio Moov 200 PL. Po pierwsze, jasność ekranu. Sprzęt płynnie dostosowuje intensywność podświetlenia w zależności od pory dnia. Oczywiście robi to na podstawie pobranego czasu. Użytkownikowi pozostawiono jednak wybór mocy podświetlenia wyświetlacza. O ile w trybie nocnym przygaszony ekran nie razi, o tyle w ciągu dnia, przy bardzo intensywnie padających promieniach słonecznych, ekran może wydać się mniej czytelny. Gdy założymy okulary przeciwsłoneczne, sprawa dodatkowo się komplikuje.

Druga sprawa to regulacja natężenia dźwięków emitowanych przez Moov. Niestety regulacja pozwala tylko na jednoczesne regulowanie głośności głosu jak i „kliknięć”. Nie można również wyłączyć samych „kliknięć”. Nawigacja nie posiada również automatycznego dostosowywania głośności w zależności od natężenia dźwięków w kabinie samochodu.

Na koniec również dodać kilka słów o oprogramowaniu dołączony do Moov 200 PL. Na płycie CD znajdziemy aplikację MioMore Desktop, która umożliwi nam zarządzanie mapami, wgrywanie aktualizacji map, fotoradarów, POI i nie tylko. Interfejs aplikacji jest przejrzysty i większość użytkowników nie powinna mieć problemów z jego obsługą. MioMore Desktop w dużej mierze opiera się na stronie WWW producenta, skąd można pobierać wspomniane dodatki.

Podsumowanie

Mio Moov 200 PL to przyzwoite urządzenie w sensownej cenie. Sprzęt nie ma tendencji do zawieszania się, działa szybko, ma intuicyjnie zaprojektowaną obsługę i co ważne bez większych wpadek prowadzi nas do celu. Dużą zaletą nawigacji jest bogata baza punktów POI oraz fotoradarów.

Jakie są główne grzechy Moov 200 PL? Po pierwsze niedociągnięcia w oznaczeniu dróg co niekiedy skutkuje prowadzeniem przez drogi gruntowe. Po drugie, ekran staje się wyraźnie mniej czytelny przy intensywnym oświetleniu. Po trzecie, część słabiej widzących kierowców może mieć problem z szybkim odczytywaniem informacji zawartych na ekranie MIO. Tu warto się zastanowić czy nie lepiej poszukać oferty z dużo większym LCD. Oczywiście oznacza to przejście na wyższy pułap cenowy.

Moja ocena:
Jakość wykonania:
Funkcjonalność:
Ergonomia/wygoda:
Wydajność/moc GPS:
Wyposażenie:
Ogólna ocena:
  Orientacyjna cena w chwili publikacji: do 400 zł
  

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  dodatkowym plusem tej nawigacji jest że bardzo łatwo wgrać inny program do nawigacji (np. Automapa) i jest już znacznie lepiej. Jak dla mnie w tym przedziale cenowym nie znajdziemy lepszej nawigacji.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Kupiłem za 350zł od razu przeróbka i Automapa 5.05 chodzi bez problemu. Trzeba pamiętać aby ustawić port na COM2 i prędkość 57600 w ustawieniach GPS automapy - inaczej nie złapie fixa. Mapa MIO już 2 razy nieprzyjemnie chciała mnie prowadzić przez pola. Czego brakuje mi w automapie a jest tu w MIO to adres docelowy jako skrzyżowanie ulic w mieście.

   Jednak ostatnio podczas jazdy mapa się zawiesiła (przestała się przesuwać) i nie pomógł twardy reset, reinstalacja softu z płytki DVD i Mio More Desktop. Sprzęt poszedł do serwisu.
   • avatar
    Marcin Sieradzki
    0
    Tak, to prawda. Można zmienić oprogramowanie. Oczywiście producent nie bierze takiej ewentualności pod uwagę. Jednak dzięki wbudowanemu gniazdu SD można trochę pokombinować.
    • avatar
     deel77
     0
     Za taką kasę, to rzeczywiście dobry - bez rewelacji GPS. Działa OK.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      http://www.msi.pl/~msi466/index.php?art=1 i wszystko jasne .....
      • avatar
       Borkol
       0
       Kupiłem w sklepia nie dla idiotów :P za 289 zł. rozszerzyłem możliwości (automapa) i śmiga super,wie ktoś jaką maksymalnie wielkość karty sd obsługuje? chcę kupić 4 gb tylko nie wiem czy mio darady