Laptopy

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Jak można ocenić takiego laptopa jak MSI GT75VR? Cóż, jeśli podejść do sprawy na logikę, to nic tu nie będzie się zgadzać. No bo tak, jest to jeden z największych i najcięższych laptopów, jakie można kupić, co ocenę za mobilność obniża do minimum. Kultura pracy, a konkretnie głośność pracy układu chłodzenia również pozostawia wiele do życzenia (na szczęście dzięki nim, obudowa nie nagrzewa się zbyt mocno). Dość powiedzieć, że są one w stanie zagłuszyć dźwięk dobiegający z głośników.

MSI GT75VR

Tylko, że to wszystko przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie w obliczu mocy, jaką ten laptop dysponuje. A jest to zaiste potężna maszyna, która bez problemu stawi czoła każdemu wyzwaniu. Każdy tytuł, każda gra będzie śmigać na nim w pełnej krasie, a GT75VR nie dostanie nawet lekkiej zadyszki (chyba że za taką uznać huraganowo głośną pracę wentylatorów). Szukając więc najwyższej wydajności, tutaj się ją znajdzie. Oczywiście wiązać się to będzie z wydaniem kwoty, za którą można w sumie kupić samochód, ale to przecież drobiazg, prawda?

MSI GT75VR

Cena, wynosząca w dniu testu ok. 14 tysięcy złotych, też nie jest argumentem przemawiającym za szaloną popularnością tego laptopa. Rozdzielczość Full HD? Czy to aby nie za niska, jak na sprzęt z najwyższej półki? Może się tak wydawać, ale tak jak wspomniałem wcześniej, zdecydowano się postawić na szybkość matrycy i odświeżanie 120 Hz, zamiast bić się na gęstość upakowania pikseli. Dzięki tej decyzji MSI GT75VR doskonale sobie radzi z najbardziej dynamicznymi tytułami i zapewnia najwyższą płynność obrazu. A do tego mamy jeszcze Nvidia G-Sync.

MSI GT75VR klawiatura

Na chwilę uwagi zasługuje także klawiatura. Rzadko bowiem spotyka się klawiatury mechaniczne w laptopachl, a taką właśnie tutaj mamy. I sprawdza się ona naprawdę doskonale. Jest szybka, wygodna, precyzyjna i efektownie podświetlona. Nie licząc niefortunnie umieszczonego prawego klawisza Alt, wszystko jest tip top. Duża liczba złącz także powinna zadowolić każdego, bowiem znajdziemy tutaj wszystko, czego można oczekiwać.

To, czego nie możemy oczekiwać, to długi czas pracy na baterii, bo ten w najlepszym razie wyniesie 2,5 godziny (w trakcie gry ok. godziny), ale trudno się spodziewać czegoś innego po laptopie wyposażonym w Intel Core i7-7820HK i Geforce GTX 1080 (i potężny układ chłodzenia).

Ocena końcowa:

 • wydajność, wydajność, wydajność
 • szybka matryca z odświeżaniem 120 Hz
 • Nvidia G-Sync
 • mechaniczna klawiatura
 • duża liczba złączy
   
 • bardzo głośna praca wentylatorów
 • wąskie kąty widzenia w pionie
 • dla niektórych Full HD może być zbyt niska
 • waga i rozmiary obudowy
 • krótki czas pracy na baterii

90

Dobry produkt

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eltra
  0
  kto u nas w kraju kupuje laptoki za taka kase ???
  • avatar
   kafalar
   0
   bardziej mnie zastanawia jak można robić test laptopa bez jakichś pomiarów temperatur podzespołów. Brak informacji czy throttling występuje czy nie. Przydałoby się jakieś spojrzenie na wnętrze sprzętu.

   To nie jest recenzja.
   • avatar
    Smuga
    0
    Po przeczytaniu "matryca TN" przestałem czytać (zerknąłem tylko na wyniki benchmarków). Że też ten syf jest jeszcze w użytku.
    • avatar
     mufasa
     0
     "niektórzy mogą narzekać na niską rozdzielczość"
     dlatego go nie kupię
     nie lubię narzekać.............................................
     :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Matryca TN i ta cena... jeszcze ten czas na baterii 2h, to u mnie w Clevo P771DM-G 6600K w lapku podkręcony do 4GHz z obniżonym napięciem o 140mV pobiera z matrycą IPS ok 20-30W w czasie normalnej pracy, i bez problemu można 3-3,5 godziny pracować, a do tego kosztuje 2x razy mniej...
      • avatar
       magnat_flexus
       0
       każdy kto kupuje laptopy gamingowe to idiota - za tę cenę można mieć desktopa z 2(intel)/3(ryzen) x więcej rdzeni/wątków,RTX 2080ti,16gb ramu,niezła budę big tower,osobny monitor - jednym zdaniem wszystkiego 2xwięcej(za wyjątkiem mocy karty graficznej bo tylko jakieś 30% więcej).Ja mam same desktopy big towery i nigdy nie kupię nawet lapka za 2,5 tys zł.