Komputery

Mini-PC do VR

przeczytasz w 2 min.

MSI Trident to wydajny komputerek wielkości konsoli. Bardzo fajnie wykonany, przyciąga wzrok swoim wzornictwem. Wyposażony w desktopową kartę GeForce GTX 1060 3 GB zapewni dobrą wydajność w grach w rozdzielczości Full HD. Procesor w naszym modelu (Core i7 6700) jest wręcz za mocny do rozrywkowych zastosowań, na szczęście producent przewidział tańszą wersję z procesorem Core i5.

Jak to mawiają za kanałem La Manche - it's all about the price - a producenci przyzwyczaili nas, że ceny takiego sprzętu są zwykle wysokie. Ale o tym za chwilę.

MSI reklamuje Tridenta jako najmniejszy komputer do VR. Testy w benchmarku VR Mark potwierdzają, że komputerek z powodzeniem spełnia minimalne wymagania do wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście Oculus nie jest dołączony do zestawu i trzeba zakupić go oddzielnie.

Kwestia ceny

Sugerowana cena tańszej wersji z procesorem Intel Core i5 i dyskiem SSD 128 GB ma wynosić 4599 zł, natomiast droższa z procesorem Core i7 6700 i dyskiem SSD 256 GB kosztuje już 5599 zł. Sporo - w podobnej cenie znajdziemy klasycznego desktopa z kartą GTX 1070 - ale znacznie większych rozmiarów.

Znacznie ciekawsza wydaje się tańsza wersja - procesor Core i5 niemal równie dobrze sprawdzi się w grach, a nieco mniejszy nośnik SSD można przeboleć (i tak do naszej dyspozycji pozostawiono jeszcze 1-terabajtowy HDD). Core i7 nie przyniesie nam lawinowego wzrostu wydajności w grach i ta wersja przyda się raczej osobom, które oprócz grania, chciałby wykorzystywać ten mini komputerek do "bardziej szczytnych" celów - z montażem wideo włącznie.

Trochę szkoda, że nie zdecydowano się upakować do Tridenta GTX 1060 w wersji 6 GB - byłoby to rozwiązanie znacznie bardziej przyszłościowe.

MSI Trident

 • mały, lekki i cichy (chłodzenie Silent Storm Cooling 2)
 • bardzo wydajny procesor Intel Core i7 6700
 • karta NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB
 • SSD + pojemny (1 TB) HDD
 • przystosowany do gogli wirtualnej rzeczywistości (VR Link)
 • świetny pad SteelSeries Stratus XL w zestawie
 • podświetlenie Mystic Light
   
 • RAM w single channel
 • wysoka cena

Dobry Produkt  Super Design

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  4
  4,5k za podstawowa wersję !!!???
  Obudowa np Silverstone-ML07 Podobne rozmiary, a cena praktycznie 1,5 tysiaka mniej za ten sam zestaw.
  Ale rozumiem, MSi robi obudowy w mikroskopijnych ilosciach co przekłada się na cenę, ale przesadzona mimo wszystko jest okrutnie.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Cena zawiera przede wszystkim koszt złożenia zestawu. Dla ludzi nie mających zdolności technicznych dopłata 1 czy 1,5 tys. zł za to, że komputer działa po wyjęciu z pudełka może być całkiem do zaakceptowania. Zwłaszcza na Zachodzie.