Klawiatury

Klawiatura: układ klawiszy

przeczytasz w 1 min.
Układ klawiszy nie jest typowy dla klawiatury biurkowej. Ze względu na wymiary nie ma wszystkich klawiszy: klawisze od F1 do F6 wciskamy normalnie, a od F7 do F12 przy pomocy kombinacji [Fn] +. Z klawiszem [Fn] trzeba korzystać też z Print Screen i Insert, a dodatkowo dostępna jest kombinacja pozwalająca wyłączyć/włączyć klawiaturę w parze z klawiszem [Esc].

Jeśli piszesz bezwzrokowo, będziesz musiał przyzwyczaić się do innego rozmieszczenia prawego klawisza [Alt]. W typowej klawiaturze biurkowej znajduje się on pod klawiszem [.], natomiast w Arc jest pod [/], czyli bardziej na prawo. Jest to spowodowane długością klawisza spacji - w rezultacie pisząc bezwzrokowo na początku będziesz omyłkowo wciskał spację zamiast prawego [Alt].

Kolejną zmianą jest brak typowych klawiszy kierunkowych - zamiast nich jest jeden klawisz, który dobrze sprawdza się w typowej pracy, ale nie nadaje się do gier. Jeśli korzystasz z kursorów podczas gry, będziesz musiał przestawić się na układ W/A/S/D.

Dodatkowo w klawiaturze Arc nie znajdziemy bloku numerycznego. To jednak konieczność, jeśli klawiatura ma mieć kompaktowe wymiary.