Klawiatury

Mysz: testy Mouse Rate Checker, wrażenia z użytkowania

przeczytasz w 1 min.Krótkie testy przeprowadziliśmy przy pomocy programu Mouse Rate Checker i poprzez "rysowanie" w programie systemowym Paint.

Test sprawdzający częstotliwość raportowania zmian położenia myszki wypadł zgodnie z tym, co twierdzi producent. Wynik wyniósł ok. 125 Hz, czyli jest w normie.

Odwzorowanie ruchu kursora również jest precyzyjne, nawet jeśli wykonujemy szybsze ruchy. Sprawdziliśmy to w programie Paint:
Wrażenia z użytkowania

Po miesiącu pracy z myszą Microsoft Arc możemy stwierdzić, że to dobra myszka, ale nie rewelacyjna. Przycisk umieszczony na lewym boku rzeczywiście mógłby znajdować się bliżej kciuka, natomiast praca z myszą wymaga przyzwyczajenia się do jej nietypowego kształtu. Nie oznacza to jednak, że nie można liczyć na jakikolwiek komfort pracy. Arc jest dobrym wyborem dla użytkowników domowych, którzy nie spędzają przy komputerze kilku(nastu) godzin dziennie.

Myszka za to nie nadaje się do bardzo precyzyjnych prac (np. w Photoshopie), jak również do grania w strzelanki. Jednak nie ze względu na brak precyzji - to mysz laserowa i można liczyć na świetną precyzję - ale na jej wagę i kształt. Myszą tego typu nie da się po prostu operować w bardzo precyzyjny sposób, ponieważ trzeba ją dość nietypowo trzymać, a dodatkowo jest bardzo lekka.