Myszki

Wygoda użytkowania w praktyce

przeczytasz w 2 min.

Mysz wygodna i funkcjonalna?

Z Natec Genesis GX85 korzysta się bardzo przyjemnie, ale po kolei. Ergonomia jest na świetnym poziomie: myszka nie męczy dłoni, rolka znajduje się w dobrym miejscu, podobnie jak 8 funkcyjnych przycisków na lewym boku urządzenia. Nawet takie detale, jak diody sygnalizujące aktualną wartość DPI cieszą, gdyż widzimy je na pierwszy rzut oka. Minusy? Jeśli byś uszczypliwym to może przyciski do zmiany wartości DPI – znajdują się na grzbiecie myszki, są mocno wycofane i trudno dostępne, o czym przekonacie się podczas grania w ulubione tytuły.

Natec Genesis GX85 ciężarki

Wygoda korzystania z myszki rzutuje również na przyjemność z gry. Jak już wiemy, o zmęczenie dłoni martwić się nie musimy i podobnie jest z całą obsługą gryzonia. Przyciski funkcyjne mają bardzo przyjemny, wyraźny skok i charakterystyczny klik, a dostęp do nich – nawet do najbardziej wycofanej pary „7” i „8” jest wyjątkowo wygodny. Te cechy zewnętrzne idą w parze z precyzją laserowego sensora i w tym segmencie cenowym przedkładają się na bardzo dobre urządzenie.

Natec Genesis GX85 front pudełka

Rzeczywiste możliwości

Urządzenie jest wystarczająco precyzyjne i miłe w obsłudze, a dzięki swoim rozmiarom pomieści na sobie i większe dłonie, no może bez rozmiarów ekstremalnych – nie jest to myszka dla koszykarza, który ma dłonie jak przysłowiowe bochny chleba. W każdym razie jednak, gryzonia używa się bardzo przyjemnie, podczas gry dość łatwo jest trafić na klawisze funkcyjne, ruch rolki jest dobrze zoptymalizowany, a główne przyciski pracują świetnie.

Jak sprawa wygląda z deklaracjami producenta pod względem, ot choćby częstotliwości raportowania? Dość powiedzieć, że nikt tu niczego nie zawyżał. Mysz ze spokojem osiąga, a nawet przekracza deklarowane 1000 Hz i to bez szczególnej zadyszki. Potwierdza to zrzut ekranu z programu Mouse Rate Checker, co widać na poniższej fotografii.

Natec Genesis GX85 częstotliwość raportowania

Jak Natec Genesis GX85 radzi sobie w grach?

Jak na myszkę zaprojektowaną z myślą o grach MMO, Natec Genesis GX85 zaskakująco dobrze radzi sobie również w tytułach z innych gatunków. Miłośnicy choćby szybkich, sieciowych strzelanek nie będą zawiedzeni, choć może przeszkadzać im nieco śliska powierzchnia urządzenia. Pod względem komfortu pracy jednak, zastrzeżeń brak, bowiem myszka pozwala na swobodne ułożenie dłoni, dzięki czemu nie odczuwa się żadnego dyskomfortu podczas dłuższej sesji przy ulubionej grze.

Natec Genesis GX85 palm grip

Sensor jest naprawdę precyzyjny, a mysz dziarsko ślizga się po podkładce. Czy do czegoś można się przyczepić? Cóż, jedynym nie do końca przemyślanym rozwiązaniem jest umiejscowienie przycisków zmiany wartości DPI. Działają one bardzo poprawnie i w ogóle, ale podczas rozgrywki nie da się ich obsługiwać nie odrywając dłoni od myszki, a oczu od monitora. Jeśli zatem doceniasz zalety dynamicznej zmiany DPI podczas gry, będzie to dla Ciebie zauważalna wada.

Podsumowując, ogrywając przy okazji testu Star Wars: The Old Republic oraz – czysto kontrolnie – Counter-Strike: Global Offensive, trzeba przyznać, że Natec Genesis GX85 spisywał się bardzo poprawnie. Ba, bardzo dobrze nawet, biorąc pod uwagę, że cena myszki jest bardzo sympatycznie wypozycjonowana. Warto zatem rozważyć zakup? O tym więcej w podsumowaniu.