Klawiatury

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Natec Genesis RX66 jest sprzętem gamingowym z niezbyt wysokiej półki cenowej, lecz oferuje sporo możliwości. Pięć w pełni programowalnych klawiszy i zapis w pięciu różnych profilach pozwala na stworzenie 25 indywidualnych kombinacji do zastosowania w dowolnej grze lub programie. Czterostopniowe podświetlenie w 3 kolorach ułatwia rozgrywkę i generuje przyjemny klimat. Programowalne klawisze multimedialne są praktycznym udogodnieniem w codziennym użytkowaniu klawiatury.

Klawiatura dostarczana jest z oprogramowaniem umożliwiającym szerokie spersonalizowanie sprzętu, nie tylko pod kątem gry, ale również codziennego użytkowania.

Natec Genesis RX66

Dobra propozycja dla okazjonalnych graczy i osób zaczynających przygodę ze sprzętem, który oferuje możliwości programowania funkcji pod gry. Mankamenty, które będą przeszkadzały profesjonalnym graczom lub osobom, preferującym sprzęt najwyższej klasy, w ogóle nie zwrócą uwagi przeciętnego użytkownika. Estetów i fanów designerskiego sprzętu oczekującego idealnego zgrania się każdego podzespołu z pozostałymi elementami otoczenia uprzedzamy, iż prawdziwy kolor podświetlenia klawiszy znajduje się nie w opisie producenta, lecz na zdjęciach umieszczonych na opakowaniu.

 Opinia redakcji
 plusy:
dobrej jakości przełączniki membranowe
dobrze dobrana moc podświetlenia
przyjemne w dotyku tworzywo, z którego została wykonana klawiatura
rozbudowane oprogramowanie
programowalne przyciski multimedialne
programowalne klawisze makr
możliwość zmiany częstotliwości próbkowania
możliwość zmiany czasu reakcji
miękki przewód w oplocie
rozsądna cena
 minusy:
brak blokady nóżek
zbyt krótka podkładka pod nadgarstki
brak wzmocnienia obudowy przy nacięciach nad podświetleniem
bardzo głośny klawisz spacji
brak funkcji KRO
funkcja Anti-ghosting działająca tylko w wybranych obszarach
rzeczywiste podświetlenie w innych kolorach, niż sugeruje to opis producenta
Ocena:
Ergonomia:
zadowalający plus
Jakość wykonania:
zadowalający plus
Design:
dobry
Mechanizm klawiszy:
dobry
Szybkość reakcji:
dobry
Poprawność reakcji:
zadowalający plus
Możliwość programowania: dobry
Funkcjonalność: dobry
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 95 zł
 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  veteran97
  4
  http://www.alibaba.com/product-detail/Expert-Gaming-keyboard-with-backlight_685795582.html ale dużo do ceny nie doliczyli licząc podatki itd. więc to jest dobra cena :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Mam tą klawiaturę od 3 miesięcy i mam parę uwag - w tej klawiaturze należy odróżnić jej podstawową rolę jako narzędzia do pisania i narzędzia do grania. Do pisania to naprawdę lepsze są klawiatury za 30-40 zl. Nie wiem co z nią jest nie tak, ale w tej materii ta klawiatura ssie po całości - trudno się trafia w klawisze, a klepie w Wordzie po kilka godzin dziennie i nigdy nie mialem takiego odsetka nie trafionych klawiszy jak używając tej klawiatury. W przypadku gier takich problemów nie ma, ale z kolei słabe oznaczenie liter może sprawiać problem dla tych nie używają klawiatury "na pamięc" bez patrzenia na klawisze. Do gier - obleci (ładnie świeci) ale do pisania STANOWCZO odradzam. A spacja wcale nie jest taka głośna.
   • avatar
    TruGeek
    0
    Jakoś bardziej przemawia do mnie Sidewinder X4 a nie jest dużo droższy.
    • avatar
     TruGeek
     0
     Jeszcze jakieś 3 tyg temu mój znajomy kupił sidewindera za niecałe 150zł więc da się jeszcze coś wygrzebać;)
     • avatar
      zaroowka
      0
      Kupiłem ok miesiąca temu. Powiem tak - gusta są różne, przyzwyczajenia są różne. Dla mnie jest bardzo ok. W porównaniu z klawiaturami, które miałem wcześniej (...a używałem głównie niskoprofilowych) - nic zarzucić Natec'owi nie mogę. Sprawdza się tak w pisaniu, jak i w graniu.

      Nie wiem jaki egzemplarz dostała redakcja benchmark.pl do testów, ale w moim nie widać problemów z podświetleniem. Kolory wyglądają tak jak powinny - czerwony jest czerwony, niebieski - niebieski, fioletowy zaś - fioletowy. Ok, jedyne, czego mogę się przyczepić, to lekko nierówna jasność podświetlenia. A ze wzrokiem problemów nie mam. ;)
      W kwestii "słabości" konstrukcji podobnie - nie trzeszczy, nie wydaje się, żeby miała słabości kwalifikujące ją do ewentualnego połamania. Przypadkowego, oczywiście. ;)

      Generalnie za 100 zeta z hakiem - bardzo sympatyczny sprzęt, nie tylko do grania.
      • avatar
       Dragonik
       -1
       ponad 100 za klawiaturę o kurde burżuazja
       • avatar
        wdowa94
        -2
        Są dobre klawiatury i za 30 złotych. Membrana nie zawsze oznacza "ujnie"- wręcz przeciwnie ;)

        Pamiętaj- cena to nie jakość. Jakość to nie funkcjonalność ;)
        • avatar
         morghen
         -3
         "Oczywiście pisanie i tak jest znacznie bardziej komfortowe, niż na klawiaturze mechanicznej."
         Jedno zdanie i całą recenzją można sobie tyłek podetrzeć, klawiatury mechaniczne do pisania są po stokroć lepsze i wygodniejsze i każdy kto je użytkuje na co dzień doskonale o tym wie. Pisze się na nich szybciej mają lepsze opory i przyjemny skok klawisza.
         • avatar
          patalajka26
          0
          Przejdzie kombinacja klawiszy shift,w,a, spacja lub shift,w,d,spacja ??
          • avatar
           guguj2
           0
           Zgadzam się z opisem. Kolor niebieski nie jest niebieski. Jest to przejście z fioletowego na niebieski.
           • avatar
            stary_dziad
            0
            wszyscy tak gloryfikują Sidewindera X4 a ja się go pozbyłem, membrany stwardniały po ok roku, do zbyt długiej spacji nie mogłem się przyzwyczaić, klawisze były wykonane ze zbyt śliskiego materiału (wykończenie piano to też niezbyt dobry pomysł). Patrząc na nią z perspektywy czasu uważam, że jest/była zbyt droga. Obecnie korzystam z RX88 Nateca, ale też ma swoje za klawiszami...
            • avatar
             suska85pl
             0
             Miałbym pytanie, czym różni się czas reakcji zmieniany na klawiaturze od częstotliwości raportowania zmienianej w panelu sterownika?
             Bo mi wychodzi że to jest jedno i to samo.
             Na opakowaniu klawiatury jest napisane żę klawisze od F5 do F8 służą do zmiany czasu reakcji , w instrukcji z kolej, w punkcie XI, napisane jest że do zmiany czasu reakcji służy symbol kółka z prawego górnego rogu głównego okna programu.

             Z tym że , zmieniając czas reakcji za pomocą klawiszy klawiatury to w programie zmiana ta się nie pokazuje, innymi słowy częstotliwość nie przestawia się.

             Chciałby się dowiedzieć czy moje założenie co do tego że te wartości są takie same jest poprawne? Jeśli tak to czy klawisze od F5 do F8 wogóle działają? I jako że do tej pory używałem tylko klawiatur za 30zł to czym jest i do czego służy czas reakcji czy częstotliwość raportowania, w czym ma mi pomóc możliwość ich zmiany, w grach czy przy pracy?