Nawigacja GPS

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Navroad Nexo Mobi nie jest demonem wydajności, ale w swojej klasie cenowej niczego wstydzić się nie musi. Jest to sprzęt gównie do użytku w samochodzie i tutaj spisuje się całkiem dobrze. Jego najważniejszą cechą jest duży wyświetlacz IPS o szerokich kątach widzenia, wysokiej jasności i (moim zdaniem) zbyt niskiej rozdzielczości. Do tego Navroad dokłada jeszcze przydatny uchwyt samochodowy oraz ładowarkę, którą wpiąć można w gniazdko 12V.

Phablet jest duży i waży niemało, ale rozumiem doskonale dlaczego Navroad nazywa go oficjalnie nawigacją, a nie smartfonem. Jest to urządzenie, które nie ma zastąpić poręcznego, kieszonkowego telefonu, lecz stanowić jego uzupełnienie. Nexo Mobi najlepiej czuje się pod przednią szybą pojazdu i tam właśnie należy go przechowywać. Ewentualnie w schowku, jeśli ktoś boi się o to, że po powrocie do samochodu nie będzie w nim ani smartfona, ani szyby... ;)

Nexo Mobi od razu po rozpakowaniu daje dostęp do lubianej AutoMapy z licencją na 7 dni, popularnego programu Yanosik oferującego przede wszystkim przydatne komunikaty drogowe oraz aplikacji DailyRoads Voyager pełniącej rolę wideorejestratora.

Oczywiście programy te można pobrać sobie na inne smartfony z Androidem (i nie tylko), ale tutaj mamy wszystko w jednym – akcesoria samochodowe, niezbędne programy i duży, jasny wyświetlacz, a wszystko to w cenie ok. 490 zł (w niektórych sklepach jeszcze mniej). Wielu osobom przydadzą się też dwa sloty kart SIM. Oba wykorzystać można do telefonowania lub jeden z nich do połączeń internetowych.

W tej cenie ideału raczej oczekiwać nie powinniśmy. Pytanie więc... brać, czy nie brać? Moim zdaniem produkt jest wart tej ceny.

 Opinia redakcji
 plusy:
uchwyt i ładowarka samochodowa w zestawie
dwa sloty kart SIM
duży i jasny wyświetlacz IPS
akceptowalne kąty widzenia
system jest fabrycznie zrootowany
AutoMapa z licencją na 7 dni (PL/EU)
preinstalowana aplikacja do nagrywania filmów z trasy
ochronna folia na ekranie
dość precyzyjnie działający odbiornik GPS
dobra relacja ceny do funkcjonalności
 minusy:
phablet jest dość ciężki
rozdzielczość wyświetlacza jest zbyt niska (przy tak dużej przekątnej)
przydałoby się więcej RAM'u
przyciski pod ekranem nie są podświetlane
dość niska jakość zdjęć i filmów
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 499 zł
  

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Sniko
    0
    Nie da się ustawić tak urządzenia, aby przy nagrywaniu nie łapał uchwytu?