Oprogramowanie

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Pakiet Nero 2014 Platinum nie jest już tym, z czym pierwotnie kojarzono Nero - czyli z programem do nagrywania płyt. Obecnie jest to kompleksowe narzędzie do zastosowań multimedialnych, zoptymalizowane przez producenta pod kątem najczęściej wykorzystywanych narzędzi. Za ich pomocą Nero łatwo uzyskamy dostęp do plików wideo, muzyki czy zdjęć. W prosty sposób przygotujemy kolekcje multimedialne pozyskane z innych urządzeń. Dodatkowo wszelkie multimedia znajdujące się na komputerze dzięki integracji z eksploratorem systemu Windows, stają się łatwo rozpoznawalne.

Już podczas pierwszej styczności z aplikacją ujrzymy zupełnie nowy ekran startowy, który został podzielony na kategorie zawierające kafelki z dostępem do poszczególnych aplikacji. Obsługa całego pakietu została uproszczona i stała się intuicyjna - teraz wystarczy bowiem przeciągnąć wybrany przez nas plik multimedialny do okna pakietu Nero, a uruchomi nam się najbardziej odpowiedni do tego typu plików program. Dodatkowo dzięki udostępnieniu wewnątrz aplikacji szczegółowych poradników i objaśnień, nawet niedoświadczone osoby poradzą sobie z obsługą udostępnionych aplikacji.

Aplikacje w pakiecie Nero doskonale sprawdzą się do prostej i szybkiej obróbki zdjęć jak np. usunięcia efektu czerwonych oczu czy wycięcia niechcianego tła ze zdjęcia. Za pomocą programu bez problemu obrócimy zdjęcia lub materiały wideo wykonane pod złym kątem - i to z poziomu smartfona bądź tabletu. Dzięki aplikacji możliwe jest stworzenie potężnej biblioteki plików multimedialnych na komputerze i to bez obaw o bałagan, gdyż za pomocą programu będzie ona zawsze posegregowana i czytelna. Niewątpliwie ciekawą funkcją jest rozpoznawanie twarzy, wystarczy oznaczyć wybrane osoby na części zdjęć, a program za nas wyszuka na pozostałych wskazaną przez nas osobę.

To oczywiście tylko nieliczne możliwości pakietu Nero, gdyż ten "kombajn" ma ich całe mnóstwo. Trzeba przyznać, że twórcy odwalili kawał dobrej roboty i nowe Nero jest pakietem w pełni przyjaznym użytkownikom, a także oferuje domyślnie najbardziej potrzebne aplikacje. Pakiet Nero potrafi podnieść komfort i skrócić czas wykonywania nawet takich czynności, jak wyszukiwanie zdjęć danej osoby, tworzenia biblioteki muzycznej, konwersji materiałów multimedialnych, przygotowywania kopii zapasowej danych lub nagrywania danych na nośnik. Nie można odmówić twórcom tego, że przygotowali bardzo dobry pakiet o szerokim spektrum zastosowań.

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BumCykCyk
  19
  I za nagrywanie płyt mam dać tyle pieniędzy?
  • avatar
   DarkFalcoN
   8
   Wchu drogo. W Windowsie można zrobić większość tych operacji więc po co dopłacać. Swoją drogą do dziś używam Nero 9
   • avatar
    abukiewicz
    7
    Pakiet Nero 2014 Platinum nie jest już tym, z czym pierwotnie kojarzono Nero - czyli z programem do nagrywania płyt. - od kilku lat z tego co pamiętam nero jest już kombajnem do wszystkiego i przez to przestałem używać tego programu. Denerwowało mnie to, że aby nagrać płytkę to zamiast instalacji zajmującej około 30MB zrobili kombajn, który zajmował niepotrzebnie 700MB a potem to nawet i więcej.
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     Kolejna firma budzi się z ręką w nocniku. Ale już opis woła o pomstę do nieba: "kompleksowe narzędzie do zastosowań multimedialnych, zoptymalizowane przez producenta pod kątem najczęściej wykorzystywanych narzędzi. Za ich pomocą Nero łatwo uzyskamy dostęp do plików wideo, muzyki czy zdjęć. W prosty sposób przygotujemy kolekcje multimedialne pozyskane z innych urządzeń." WTF!??? Czy za taki opis się płaci? Co to ma być? Tak można na onecie pisać czy na innym portalu dla laików. Litości! Sądzicie, że bez tego opisu nikt nie uwierzy, że bez nero nie uzyska się dostępu do swoich plików multimedialnych?
     • avatar
      Fenio
      6
      Wszystko to co potrzeba masz w Ashampoo Burning Studio 2013. Program w 100% darmowy.
      • avatar
       Konto usunięte
       3
       Posiada pakiet edycji wideo. Czy, może on swoją funkcjonalnością zastąpić program klasy sony vegas pro. Bo jeśli tak to jest praktycznie z darmo, ale jeśli to jest coś na poziomie VirtualDub-a, to jaki ma sens.
       • avatar
        Fenio
        2
        Niech ktoś wymieni jakie ma zalety płatne Nero nad darmowym Burning Studio 2013 ? Założenie jest proste: chcę nagrywać płyty.
        • avatar
         Konto usunięte
         2
         Kiedyś to był program do nagrywania, potem zrobili z niego ociężała kobyłę do wszystkiego, że nawet najwięksi fani się odwrócili od Nero. Dzisiaj nagrywam głównie CD Audio z Flac i nie zastąpiony do tego jest malutki programik Burrrn. Jako jedyny poprawnie potrafi nagrać Flaca po wczytaniu playlisty Cue Sheet.
         • avatar
          Konto usunięte
          2
          jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego.. ja chcę tylko nagrać płytę.. ze swojej strony polecam ashampoo burning studio wiele opcji dot. NAGRYWANIA płyt. no i najszybciej nagrywa 22x , a nie jak inne programy do 20x albo 16x.
          • avatar
           gaijin88
           2
           I tak oto całkiem porządna aplikacja do nagrywania stała się bezużytecznym g*wnem... W zeszłym miesiącu Nero 9 z*ebał mi 8 Blu-Ray'ów, momentalny uninstall i przesiadka na Ashampoo Burning Studio. Dziękuję, dobranoc.
           • avatar
            Dragonik
            1
            Dokładnie, teraz to ja wolę użyć windowsowego narzędzia do nagrywania płyt, ewentualnie urzywam bardzo okrojonej wersji nero z numerkiem 8
            • avatar
             suchy262
             1
             Wystarczy Nero Lite,czyli - szybko nagram i szybko zapomnę.
             • avatar
              Kropeczka
              1
              Gdyby to nero dodawali gratis do komputera, nawet bym nie rozpakowała pudełka z płytką - brzydzę się, pfuj...

              I to tyle o tym programie
              • avatar
               Bobi48
               1
               Nero to kiedyś był pakiet do nagrywania płyt ,teraz to jest zamulacz komputera , sprawdźcie ile on tworzy kluczy w rejestrze po instalacji , masakra !!
               • avatar
                marian73
                1
                miałem przyjemność kontaktu z tą firmą. Kupiłem ich program nero, ale wystąpił jakiś problem. Napisałem do nich po polsku, a oni iż proszę kontaktować się z jednym z następujących jezyków: angileski itp. No to im napisałem po angielsku iż skoro sprzedają produkt w polsce oraz polską wersję jezykową to domagam się kontaktu w języku polskim. I żadnej odpowiedzi. Drugi raz przez pomyłkę kupiłem zły upgrade. Nie chcieli mi tego anulować, musiałem wysyłam kilkanaście maili, oczywiście po angielsku, aby łaskawie anulowali. Ich odpowiedź była, ok była pomyłka, przesyłamy tobie link do właściwego upgradu jak kupisz ją to proszę sie skontaktować i dopiero wtedy anulujemy poprzedni zakup. Nigdy więcej zakupów w tej firmie
                • avatar
                 Qpers
                 1
                 Tabela porównawcza wersji Nero jest bardzo zabawna :P Tyle się rozpisali, a JEDYNE co wprowadzili to odtwarzacz Blue-Ray i obsługa 4k.

                 Nie wiem, skąd biorą się ludzie, którzy płacą za ten kombajn do wszystkiego i niczego zarazem...
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Od siebie powiem że potrzeba czasem człowiekowi takiego " kombajnu ". Np. Burnaware Free posiada praktycznie wszystkie funkcje, prócz " kopiowania płyt ", co jest często niezbędne. Z kolei inne programy posiadają funkcję kopiowania, a nie posiadają tworzenia obrazów. I tak w koło macieja. Gdyby był tańszy, powiedzmy 100zł za licencję, brałbym od razu. Niestety za taką kwotę.. przykro mi, ale to za drogo.
                  • avatar
                   -2
                   Droższe niż nagrywarka. Nagrywarki to dziś straszny badziew. Nie wytrzymują nawet do końca gwarancji. Padają po nagraniu 15 płyt DVD. Jak kupię dobrą nagrywarkę z długą gwarancją nawet wydając na nią 600 zł to może zacznę się zastanawiać czy potrzebuję taki kombajn.
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Szóstka, którą dostałem razem z napędem wciąż działa tak jak powinna.
                    • avatar
                     erystr
                     0
                     Ja na W8 nie korzystam wogóle z programów do nagrywania płyt bo wszystko mam fabrycznie w systemie. To samo się tyczy emulacji wirtualnych napędów - nie instaluję programów typu daemon tools bo W8 też potrafi emulować iso...
                     Poza tym płacić 260zł za program którego funkcje można zastąpić w pełni darmowymi programami, nie jest wg mnie rozsądne...
                     • avatar
                      Deimos
                      0
                      Dziwne, ale w tym teście nie widzę nic na temat tworzenia filmu blu ray!
                      A konkretnie co się dziej z plikiem, który ma dźwięk DTS HD-MA 7.1 i chcemy go przerobić, podnieść bitrate obrazu?