Klawiatury

W odpowiedzi na większe wymagania: autorskie przełączniki HyperX

przeczytasz w 3 min.

Potrzeby użytkowników sprzętu gamingowego są na bieżąco obserwowane. Co za tym idzie, już od dłuższego czasu różni producenci stosują w klawiaturach autorskie przełączniki, którym zadaniem jest jeszcze większa precyzyjność odpowiadająca na wymagania graczy.

przelaczniki hyperx

HyperX Switches - po co skoro mamy Cherry MX?

Marka HyperX w świecie gamingu cieszy się uznaniem. Solidnym i niezawodnym sprzętem zapracowała na pozytywny wizerunek, budzący zaufanie użytkowników. Przełączniki Cherry MX, dostępne w najpopularniejszych modelach klawiatur, sprawdzają się rewelacyjnie i - w zależności od preferencji - większość graczy znajdzie swój ulubiony kolor.

Jednak większość to nie wszyscy. HyperX Switches powstały z myślą o tych, których potrzeby wymagały stworzenia kolejnych kategorii przełącznik.

hyperx alloy origins red

HyperX Alloy Origins z autorskimi Redami jest dla Ciebie?

Wszystkie szczegóły dotyczące klawiatury mechanicznej Hyperx Alloy Origins znajdziesz w recenzji  Solidny mechanik z autorskimi przyciskami – testujemy HyperX Alloy Origins.

klawiatura mechaniczna zautorskimi redami

Redy w HyperX Alloy Origins - do gier i pisania? Po teście przełączników potwierdzam, że działają bez zarzutu. Zapewniają szybkość, która zdecydowanie sprawdza się w grach tego wymagających. Obawiałam się pisania na tak miękkich Redach, jednak nie było to problematyczne. Nie traciłam wyczucia klawiatury, nie popełniałam literówek (najczęściej w tym aspekcie narzeka się na Redy). Nadaje się zatem, jako klawiatura do gier oraz użytku codziennego.

Gamingowy pakiet gracza-klikacza

W klawiaturze mechanicznej HyperX Alloy Origins znajdziemy pełny Anty-Ghosting jest, N-key Rollover, tryb gry, przypisywanie makr. Kluczowe w tym pakiecie gracza-klikacza (wymagającego od klawiatury szybkości przekliku) są przełączniki mechaniczne - autorskie rakiety od HyperX - Redy.

Kiedy liczy się szybkość kliku? Kiedy sprawdzi się autorski Red HyperX?

Znaczenie szybkości w grze przedstawić można na przykładzie jednej z najpopularniejszych gier na świecie - World of Warcraft. Obserwująć relacje z rozgrywek najlepszych graczy, ich sposób obslugi klawiatury - rzuca się w oczy jedno - błyskawiczna szybkość klikania. Tutaj liczą się oczywiście umiejętności, które podbija się dobrze dopasowaną pod grę klawiaturą. Taką szybkość uzyskać można właśnie z autorskimi Redami od HyperX.

HyperX Alloy Origins

Jak działa autorski przełącznik HyperX Red?

HyperX Red ten rodzaj mechanicznego przełącznika reprezentuje typowe znane wszystkim Redy. Sposób działania opiera się na tej samej zasadzie - klawisz porusza się liniowo, nie wyczuwamy tutaj punktu “załapania”. Uzyskujemy dokładnie ten sam efekt: zwiększona szybkość (dzięki konstrukcji nie wymagającej powracania przez punkt załapania), oraz tą samą zaletę: najcichsze wśród mechaników działanie.

HyperX Red

Co zostało dopracowane do perfekcji? 

Przełącznik HyperX Red osiąga większą szybkość niż liniowy odpowiednik Cherry MX Red. Wszystko za sprawą różnicy 0,2 mm przy całkowitej odległości przemieszczania klawisza oraz punkcie aktywacji. W praktyce oznacza to, że wymagana siła aktywacji jest taka sama, jednak punkt aktywacji nastąpi wcześniej, przez co reakcja będzie szybsza.

Pod względem żywotności osiąga 80 milionów kliknięć (najpopularniejsza żywotność to 50 mln).

Czekamy na przełączniki HyperX Aqua

Pod względem sposobu działania HyperX Aqua można porównać do przełączników brązowych. Reprezentuje przełączniki z wyczuwalnym momentem zadziałania (opór, którego celem jest informacja o “załapaniu” klawisza). Potrzebują one mniejszej siły aktywacji (45g) niż przełączniki niebieskie (z wyczuwalnym kliknięciem). Nie są szybsze od Redów Cherry MX czy HyperX Red, jednak osiągają przewagę nad brązowymi przełącznikami od Cherry MX.

HyperX Aqua

Ich całkowita odległość przemieszczenia to 3,8 mm, punkt aktywacji osiągają na poziomie 1,8 mm (mniejsza o 0,2 mm od Cherry MX brown). To przełączniki dla tych, którzy cenią sobie wyczuwalny opór, a szybkość w klasycznych brązowych przełącznikach jest dla nich zbyt niska. 

Jesteś gotów na wybór przełączników?

Wiesz już które przełączniki Cię przekonują? Czerwone, niebieskie, brązowe, a może autorskie wersje? Tu znajdziesz klawiatury mechaniczne HyperX w wariantach z różnymi przełącznikami.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HyperX

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DivixPL
  10
  Strasznie nudna reklama
  • avatar
   chrisplbw
   5
   Szanowna Pani Justyno. Jakbym chciał wiedzieć więcej o przełącznikach to ponowie zajrzałbym tutaj http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/
   Wystarczyło dodać do newsa Akcja partnerska, Reklama lub tworzony ze współpracą HyperX.
   • avatar
    strachster
    4
    Popierdólka nic nie bedzie szybsze od optycznych, ale to sponsorowana reklama wiec nic innego nie moze byc.
    • avatar
     mrocznysedes
     3
     Gdybym nie skumał, że to ukryta reklama to spytał bym się was czy nie kumacie, że rodzajów przełączników jest trochę więcej niż napisaliście. ;-)
     • avatar
      michauc
      -1
      Wybieram słyszalną szybkość i błyskawiczny klik.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dla ciekawostki powiem, że kiedyś miałem okazję przetestować klawiaturę elektro magnetyczną. pioruńsko miękka, pomimo tradycyjnego stożkowatego kształtu klawiszy, chodziły one tak płynnie, nawet przy przyciśnięciu na skos, że łatwo było wcisnąć przypadkowo kilka na raz. jednak jakiś opór jest potrzebny :)