Smartfony

Wykonanie, ergonomia, ekran

przeczytasz w 2 min.

Trudno napisać, by Lumia 625 wyróżniała się nietuzinkową stylistyką. Smartfon ze względu na kolorową, plastikową i półprzezroczystą tylną klapkę skojarzył nam się z mydelniczką. Wygląd to jednak kwestia gustu. Najważniejsze jest to, że zarówno do ergonomii, jak i jakości wykonania przyczepić się nie można. W tej klasie sprzętu Nokia oferuje naprawdę dobre i dopracowane konstrukcje.

Nokia Lumia 625 przód

 Jakość wykonania:
dobry
Ergonomia:
zadawalający plus
Sterowanie dotykiem:
dobry plus

Szkło Gorilla Glass 2 jest delikatnie zakrzywione na brzegach, co w praktyce zwiększa komfort trzymania oraz obsługi dotykowej (jedną dłonią, kciukiem). Pod nim umieszczono kamerkę do wideokonferencji, czujnik oświetlenia oraz trzytradycyjne przyciski pojemnościowe do obsługi Windowsa Phone 8 (cofnij, start, szukaj). Klawisze podświetlane są na biało.

Kąty widzenia ekranu są przeciętne. Nie ukrywamy, ze mieliśmy już w rękach ekrany IPS, które wypadały w tym zakresie znacznie lepiej. Jasność podświetlenia LED'owego nie imponuje, ale w warunkach delikatnego oświetlenia domowego/biurowego 350-400 cd/m2 spisywało się wystarczająco dobrze.

Lewa krawędź obudowy jest gładka. Nie znajdziemy na niej żadnych elementów funkcyjnych.

Nokia Lumia 625 boki

Na prawym boku z kolei umieszczono trzy klawisze. Pierwszym od góry wyregulujemy głośność, drugim włączymy smartfona i zablokujemy ekran, a trzecim wyzwolimy migawkę aparatu.

Dolna krawędź dysponuje portem micro USB. Na styku z ekranem znajdziemy też maleńki otwór mikrofonu.

Nokia Lumia 625 góra i dół

Na górze umieszczono wyjście słuchawkowe.

Nokia Lumia 625 tył

Tylny panel jest plastikowy, matowy i częściowo przezroczysty. Egzemplarz testowy był zielony, ale Lumię kupić można też w kolorze czerwonym, żółtym, białym i czarnym. Jakość tworzywa jest dobra, a odporność na pęknięcia wystarczająco wysoka. W razie zniszczenia oryginalny panel można kupić za ok. 45-50 zł.

Nokia Lumia 625 wnętrze

W części górnej widoczny jest obiektyw aparatu głównego wraz z małą lampą doświetlającą. Na dole z kolei umieszczono niewielką szczelinę głośnika.

W opakowaniu wraz ze smartfonem znajdziemy ładowarkę ze zintegrowanym przewodem, oddzielny, krótki kabel micro USB oraz dość niskiej jakości douszny zestaw słuchawkowy.