Kamery

QuickCam Sphere - Jakość obrazu

przeczytasz w 1 min.

Sensor o faktycznej rzeczywistej rozdzielczości 1,3 Mega Pixela w kamerce internetowej niedługo pewnie stanie się standardem. Pomimo tego, zdjęcia wychodzą raczej przeciętnie. Nie powalają na kolana swoją jakością - ale nikt nie wspominał, że to aparat cyfrowy. Właściwą scenę oświetleniową zapewnia technologia RightLight, która automatycznie dostosowuje wygląd obrazu do warunków obecnych w otoczeniu.

Na początek zaprezentujemy zdjęcia wykonane przy świetle dziennym. W kolejności: twarz, przedmioty, pomieszczenie, na koniec coś extra. Wszystkie prezentowane w rozdzielczości nominalnej 1280x960.

W oświetleniu dziennym, w porze południowej, fotki wypadają ładnie. Ostrość zadowalająca, barwy intensywne. Szczegółowość obrazków jest bardzo dobra, nie są one rozmyte ani zamglone. Ogólna ocena fotek 4+

O ile dzienne fotki wypadły całkiem ładnie, o tyle wykonane wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, są już średnie. Nie są już tak ostre jak poprzednie. Wyraźnie widać dominację ciemnoniebieskich pikselków, które bardzo pogarszają obraz.

W całkowitej ciemności najlepiej można ocenić jakość użytej matrycy w urządzeniu. Tutaj widzimy 'ładną' grę czerwonych, zielonych i niebieskich pojedynczych pixeli na czarnym tle.

Przy wykorzystaniu wspomnianej wcześniej funkcji Low Light Boost uzyskamy jedynie pewne zarysy przedmiotów. Pewne jest że, funkcja działa, ale z jakim rezultatem? Ocenę pozostawiamy Wam.

Wizerunek użytkownika nocą nie wygląda rewelacyjnie, ale kamerka nie jest przystosowana do nocnych scen, tzn. nie ma wbudowanych diod światła podczerwonego, które umożliwiłyby widzenie w ciemności.

To tyle na temat QuickCam Sphere. Przechodzimy do klasy średniej...