Myszki

Wykonanie i parametry

przeczytasz w 2 min.

Pierwsze wrażenia obcowania z myszką Ocelote World są po prostu dobre. Urządzenie zapakowane jest w ładne, matowo wykończone pudełko, wewnątrz którego znajdziemy pokrowiec na ciężarki 4x 4,5 grama, płytkę z oprogramowaniem oraz krótką instrukcję. Kartonik wygląda solidnie, jest ozdobiony ładną grafiką. Podobnie sprawa wygląda z samą myszką. Ocelote World jest zwyczajnie ładna. Połączenie matowego, czarnego plastiku i gumowych wstawek w kolorze pomarańczowym może się podobać. Sprawia też, że wierzch urządzenia jest bardzo przyjemny w dotyku. Czarne wykończenie, podkreślone pomarańczowymi wstawkami oraz przyciskami nadaje myszce harmonijnego charakteru, a podświetlenie w kolorze pomarańczowym, łącznie z wytłoczeniem na grzbiecie myszki, prezentuje się bardzo estetycznie.

Ozone lewy bok

Jeśli chodzi o ergonomię użytkowania, należy wspomnieć, że myszka jest symetrycznie zaprojektowana. Zapewne ucieszy to wielu, zwłaszcza leworęcznych, graczy. Nie tylko samo urządzenie dobrze wpasowuje się w dłoń, ale również przyciski po bokach są odpowiednio usytuowane dla prawo i leworęcznych użytkowników, więc nikt nie powinien narzekać na wygodę obsługi. Ponadto, rolka myszy jest dobrze usytuowana, przyjemnie wykończona i ma dobry, wyczuwalny skok. Ozone Argon Ocelote World jest dobrze spasowana, przy mocniejszym ściśnięciu nie wydaje niepotrzebnych dźwięków i nie ugina się pod palcami. Oczywistym plusem jest również obecność 4 ciężarków, dzięki którym możemy dociążyć myszkę o 18 gramów. Mocowanie obciążeń od spodu urządzenia, także jest dobrym rozwiązaniem.

W tej beczce miodu, jeśli chodzi o wykonanie, znalazło się jednak miejsce na łyżkę dziegciu. Myszka jest przystosowana do chwytu typu Palm i użytkownicy preferujący inny sposób trzymania myszy nie będą zachwyceni, gdyż wąska konstrukcja urządzenia czyni inny sposób trzymania gryzonia niezbyt wygodnym. Razić może również jakość gumy na bocznych panelach, która po dłuższym okresie użytkowania może się wytrzeć lub odbarwić, a do tego ma tendencje do przyklejania się do dłoni. Teoretycznie powinno to być pomocne przy innych niż Palm chwytach myszki, ale na dłuższą metę nie ratuje to sytuacji. Minusem są również ślizgacze, bowiem są one zwyczajnie za małe. Owszem są dość szerokie i zajmują sporą przestrzeń na spodzie urządzenia, ale przez to, że są wąskie i minimalnie tylko odstają od spodu myszy, ta nie ślizga się najlepiej po podkładce. Reasumując, jest więc nieźle, ale nie ma szału.

Ozone grzbiet

Jak każda myszka gamingowa, również Ocelote World lubi chwalić się swoimi parametrami. Mysz wyposażona jest w znany sensor laserowy Avago ADNS-9800 o rozdzielczości maksymalnej 8200 DPI. Urządzenie posiada również 128 kilobajtów pamięci, która pozwala na przechowywanie do pięciu konfiguracji oraz wyposażona jest w przełączniki Omron pod głównymi przyciskami, które mają zagwarantować bezawaryjną pracę na wiele tysięcy pojedynczych kliknięć. Urządzenie waży 125 gramów (bez wspomnianych ciężarków), ma niecałe 7 centymetrów długości, dość sztywny przewód w oplocie oraz daje użytkownikom do dyspozycji 6 programowalnych przycisków dodatkowych. Poniżej pełna specyfikacja.