Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Technologia MHL

Mobile High-Definition Link, czyli w skrócie MHL to bardzo sprytna technologia, która pozwala wyświetlić obraz ze smartfona lub tabletu wprost na ekranie monitora. Funkcję wykorzystać możemy nie tylko do prezentacji interfejsu użytkownika na dużym ekranie, ale przede wszystkim do wyświetlania filmów HD. Coraz więcej osób trzyma kolekcję swoich ulubionych filmów i muzyki w pamięci urządzeń mobilnych, dlatego monitory i telewizory kompatybilne z MHL dają większą swobodę i szersze możliwości.

W naszym przypadku do monitora Philips 237E4QHAD podpięliśmy bardzo popularnego Samsunga Galaxy S3 za pośrednictwem oryginalnego adaptera MHL firmy Samsung. Do samego adaptera wystarczyło wpiąć zwykły, tradycyjny kabel HDMI. Dodatkowa konfiguracja nie była konieczna.

SmartResponse

Smart Response

Opisywany monitor sprawdzi się w grach komputerowych, podczas oglądania filmów oraz dynamicznych animacji. Urządzenie oferuje domyślną szybkość reakcji matrycy na poziomie 7 ms (Szary do Szarego), ale można ją wyraźnie obniżyć, uruchamiając funkcję SmartResponse w menu OSD. Dzięki temu nie będziemy mieli do czynienia z tak zwanym efektem ducha (smużeniem), mimo iż korzystamy z matrycy IPS, a nie TN.

SmartImage Lite

SmartImage Lite

Monitor potrafi dynamicznie podbić kontrast do poziomu 20.000.000:1, co może mieć pozytywny wpływ na głębię czerni i przy okazji nasycenie kolorów.To część systemu SmartImage Lite odpowiedzialna za podbicie sygnału RGB, przez co możemy uzyskać bardziej nasycony obraz widoczny na ekranie. Operuje ona również dynamicznie kontrastem. Monitor oferuje również kilka fabrycznych trybów ustawień obrazu, które mogą okazać się przydatne w takich sytuacjach jak granie czy przeglądanie internetu.

Podświetlenie LED-owe

LED

Kolejny element systemu oszczędzania energii w monitorze Philipsa. Podświetlenie  jak już wcześniej zaznaczyliśmy nie cechuje się wybitnie dobrym rozkładem luminacji, ale jest bardzo oszczędne. Dokładne (zmierzone) wartości zużycia energii podamy w dalszej części artykułu.