Płyty główne

Oprogramowanie

przeczytasz w 1 min.

Instrukcja obsługi napisana jest dobrze i krok po kroku tłumaczy, co i jak podłączyć. Ostatnie kilka stron poświęconych zostało dołączonemu do płyty oprogramowaniu.

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego wystarczy włożyć do napędu załączoną płytkę CD z driverami i w automatycznie uruchamiającym się programie Express Install wykonać jedno kliknięcie. Po kilku minutach komputer jest w pełni gotowy do pracy.

Na płycie instalacyjnej znajduje się również "żelazny" zestaw Gigabyt'owych programów. Są to @Bios, EasyTune oraz iCool.

@Bios to mały i przydatny program, dzięki któremu możemy podmienić BIOS płyty głównej z poziomu systemu operacyjnego. W zamierzchłych czasach była to najlepsza aplikacja tego typu - by dokonać aktualizacji wystarczyło wykonać dosłownie trzy kliki myszką. Niestety, już od dłuższego czasu w programie nie działa opcja "Internet Update". Przed przystąpieniem do aktualizacji na stronie producenta musimy samodzielnie wyszukać i pobrać odpowiedni plik z BIOSem.

Easy Tune to program, który możemy wykorzystać do podglądnięcia wartości temperatur i napięć tyczących się naszej płyty głównej. Aplikacja umożliwia również umiarkowany overclocking z poziomu systemu operacyjnego.

Ostatni z przydatnych programów umieszczonych na płytce instalacyjnej, to I - cool. Dzięki tej aplikacji użytkownik może wybrać tryb pracy komputera, co może zaowocować zmniejszeniem ilości pobieranej przez system energii oraz redukcją hałasu emitowanego przez coolery podłączone do płyty głównej.