Płyty główne

Wydajność. Bios. Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Zestaw komputerowy, na jakim przeprowadzaliśmy testy wydajnościowe, składał się z następujących podzespołów:

Oto wyniki, jakie uzyskaliśmy w  benchmarkach PCMark2005 oraz 3DMark05 odpalając komputer przy standardowych ustawieniach BIOS:

Jak to w przypadku płyt głównych Gigabyte bywa, w BIOSie odnaleźć można opcje Robust Graphics Booster, która nierzadko potrafi znacznie podnieść wydajność zainstalowanej grafiki. Tym razem obyło się jednak bez rewelacji, liczba punktów uzyskanych w 3Dmarku zwiększyła się nieznacznie.

BIOS

Jest umiarkowanie rozbudowany, posiada jednak wszystkie opcje potrzebne do zabawy w podkręcanie. Przypominamy o standardowej kombinacji klawiszy Ctrl+F1, którą w przypadku płyt Gigabyte należy wcisnąć, by uzyskać dostęp do najbardziej zaawansowanych funkcji BIOSu.

Niestety, płyta trafiła do nas na bardzo krótko, co uniemożliwiło nam przeprowadzenie dokładnych testów podkręcania. Po pierwszych przymiarkach, przy obniżonym do 6 mnożniku udało nam się uzyskać stabilne FSB wynoszące 456MHz. Przy tej klasie cenowej płyty, to raczej przeciętny wynik.

Podsumowanie

GA-N680SLI-DQ6 jest na pewno produktem niezwykłym, lecz nie do końca w pozytywnym sensie tego słowa. Jeśli chodzi o jej unikalne funkcje, to można się nimi pochwalić, lecz cóż z tego? Ciężko będzie w nieprofesjonalnych zastosowaniach wykorzystać wszystkie cztery karty sieciowe, czy też wszystkie zewnętrzne złącza SATA. Zabrakło natomiast kilku dodatkowych gniazdek FAN. Atutem nie jest też zastosowany system pasywnego chłodzenia. Choć wyróżnia się ponadprzeciętną sprawnością, nie przekłada się to na możliwości overclockerskie. Największą zaletą płyty, jest jej pełna zgodność z technologią SLI, a to w sumie też dużo.

Podsumowanie
 
Jakość produktu, instalacja
super
Wyposażenie i funkcje dodatkowe
dobrze
Funkcjonalność i wygoda użytkowania
dobrze
Wydajność i podkręcanie
dobrze
Ogólnie
Cena / możliwości płyty
dobrze

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!