Strefy

Oprogramowanie i sieci

przeczytasz w 2 min.

 

 Oprogramowanie
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Google Android

Nie, nie Windows, ani nie Office. Tym razem zdecydowaliśmy się wyróżnić system mobilny - i to jaki! W ostatnich miesiącach Android rozwija się w zatrważającym tempie. I widać to w jakości i funkcjonalności - z wersji na wersję system jest coraz lepszy zarówno w działaniu, jak i obsłudze. Oprogramowanie Google kusi otwartością i wyborem aplikacji, które można liczyć w setkach tysięcy. Obecnie najnowsza edycja - Android 4.0 - jest dostosowana zarówno do smartfonów, jak i tabletów, i musimy przyznać, że jesteśmy zachwyceni efektem pracy zespołu Google. Czekamy na kolejne edycje!

Dowiedz się więcej o systemie Android

Google Android

 

 Przeglądarka internetowa
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Google Chrome

Google Chrome staje się coraz popularniejszą przeglądarką i wcale nas to nie dziwi - jest maksymalnie prosta w obsłudze, a przy tym superszybka, czyli tak naprawdę świetnie robi to, co powinna robić przeglądarka. Do Chrome'a przekonaliśmy się nie tylko my, ale również czytelnicy benchmark, którzy używają jej częściej niż Opery lub Internet Explorera (na pierwszym miejscu ciągle jest Firefox). Jeszcze bardziej widać to po udziałach rynkowych w całej Polsce - z danych serwisu Ranking.pl wynika, że Chrome 17.x (udział 20,56%) coraz bardziej dogadania Firefoksa  10.x (28,46%), co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować przeglądarki Google - warto to zrobić.

Dowiedz się więcej o przeglądarce Chrome

Google Chrome

 

 Serwery plików NAS
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

QNAP TS-219P II

Świetny sprzęt dla firm z sektora MSP, zwłaszcza że jest łatwy w obsłudze (interfejs w j. polskim). Mamy tutaj ogrom funkcji: łatwy montaż dysków twardych, obsługa RAID, backup realizowany różnymi metodami, możliwość strumieniowania multimediów do odtwarzaczy audio-wideo i smartfonów, a także serwer FTP i Web, stację monitoringu po podłączeniu kamerek i serwer druku. Gdyby tego było mało, funkcjonalność można rozszerzać za sprawą instalowania dodatkowych aplikacji. Polecamy ten serwer NAS głównie firmom, które potrzebują czegoś więcej, niż tylko urządzenia zapewniającego bezpieczne i wygodne przesyłanie danych przez sieć.

QNAP TS-219P II

 

 Routery
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

TP-Link TL-WR1043ND

Niedrogi router obsługujący standardy 802.11 n draft 2.0, a także funkcje zabezpieczające (WPA2/WPA Personal i Enterprise, WEP 128, 64 bity, filtrowanie adresów MAC, zapora SPI). Nie jest to sprzęt z wyświetlaczem LCD czy głośnikiem, ale ma wszystko to, czego można oczekiwac od routera: bardzo dobre transfery danych w trybie Wi-Fi i dobry zasięg. Ponadto można go zamontować na ścianie, jak i znajdziemy port USB (możliwość podłączenia dysku), który z pewnością doceni niejeden użytkownik.

Przeczytaj recenzję routera TP-Link WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND