Strefy

Laptopy i urządzenia mobilne

przeczytasz w 2 min.

 

 Czytniki książek elektronicznych
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Amazon Kindle Touch

Jeśli czytać e-booki, to tylko na stosownym czytniku, którego ekran jest idealnie dostosowany do lektury książek - zwłaszcza jeśli chodzi o komfortowe zagłębianie się w klimat ulubionej powieści na… leżaczku w ogrodzie. Model Touch, jak sama nazwa wskazuje, ma ekran dotykowy, a także - tego już z nazwy nie wywnioskujemy - świetną funkcję wyszukiwania X-ray, dzięki której można np. wygodnie wyszukiwać informacji w książkach. Ponadto Kindle Touch jest relatywnie tani, lekki i kompaktowy, przez co jest świetnym kompanem podróży.

Dowiedz się więcej o czytnikach Amazon

Amazon Kindle Touch

 

 Laptopy
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Asus Zenbook UX31E

Ultrabook, który nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest przede wszystkim praktyczny. Po pierwsze, jest bardzo wydajny - w codziennej pracy łatwo docenisz szybki procesor i dysk SSD o pojemności 128 GB. Po drugie, długo pracuje na baterii - z naszych testów wynika, że nawet 460 minut! I wreszcie po trzecie - ultrabook powinien być laptopem, z którym można pracować w terenie, bo to w końcu komputer dla osób mobilnych. I Zenbook również tutaj spisuje się świetnie - maksymalna luminancja matrycy to aż 439 cd/m2, przez co ekran zachowuje czytelność nawet w słoneczne dni.

Zobacz test ultrabooka Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

 

 Odtwarzacze MP3/MP4
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Apple iPod Classic 160 GB

Zdajemy sobie sprawę, że muzyki można obecnie słuchać na wielu urządzeniach (pierwszy do głowy przychodzi nam smartfon!), więc na rynku jest coraz mniej miejsca dla dedykowanych odtwarzaczy MP3/MP4. Jednocześnie polecamy iPoda classic, ale tylko użytkownikom, którzy po prostu kochają muzykę i chcą mieć wszystkie ulubione albumy pod ręką (dokładnie ok. 40 tys. utworów w pamięci o pojemności 160 GB). Do tego dużą zaletą jest nie tylko jakość dźwięku, ale także długi czas pracy na baterii - ok. 36 godzin nieustannego słuchania muzyki.

Dowiedz się więcej o iPodach

Apple iPod Classic 160 GB

 

 Smartfony
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Samsung Galaxy Nexus

Nowoczesny smartfon Samsunga to tak naprawdę niewielki komputer, który zmieści się na dłoni. Ma w zasadzie wszystko, co powinno znaleźć się w supernowoczesnym telefonie, począwszy od Androida 4.0, przez ekran 4,65-calowy pracujący w rozdzielczości 720x1280 (316 ppi) i 5-megapikselowy aparat, kończąc na dwurdzeniowym i wydajnym procesorze Cortex A9. Plus: obsługa łączności NFC, nagrywanie filmów Full HD i długi czas pracy na baterii. Według nas - rewelacja!

Przeczytaj recenzję telefonu Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus

 

 Tablety
Produkt Roku wg redakcji benchmark.pl

Asus Transformer Prime

Za ekran IPS o wysokiej rozdzielczości, Androida 4.0, czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 i długi czas pracy na baterii - przede wszystkim za to, właśnie z tych powodów Transformer Prime zostaje tabletem roku. Dodajmy do tego, że można go nabyć ze świetną stacją dokującą, wyposażoną w sprzętową klawiaturę i mamy oczywistego zwycięzcę w kategorii "tablety".

Przeczytaj recenzję tabletu Asus Transformer Prime

Asus Transformer Prime