Gry PlayStation 4

Resogun

przeczytasz w 2 min.

Ileż to razy przekonaliśmy się, że najprostsze pomysły są najlepsze. Resogun jest tego doskonałym przykładem. Klasyczna, staroszkolna koncepcja gry shoot’em up, gdzie liczy tylko strzelanie do niezliczonej ilości przeciwników i podbijanie wyniku punktowego w połączeniu z nowoczesną technologią zyskała drugą młodość. Jednocześnie pozwoliła na stworzenie jednego z najlepszych tytułów startowych PS4.

Istotą Resogun więc jest latanie stateczkiem wokoło cylindrycznego świata i prucie do wszystkiego co się rusza. Czasami jeszcze przydałoby się ocalić ostatnich przedstawicieli ludzkości, ale jeśli przeciwnicy zdążą ich wyeliminować nim odeślemy ich w bezpieczne miejsce to jedynie co tracimy to punkty i bonusy. Ot i cała filozofia. Wszystko to odbywa się oczywiście w ferii barwnych eksplozji i rozpadających się na drobne części budynków tła. Wszystkie obiekty występujące w grze są bowiem zbudowane z wokseli i jako takie, można je w całości zniszczyć. Co tu dużo mówić - wygląda to naprawdę obłędnie. Rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę także robią swoje.

Jedynym mankamentem tej produkcji może być dość wymagający poziom trudności. Nie każdemu może on odpowiadać, ale taka już specyfika tego rodzaju gier. Dobrze jednak stało się, że Resogun znalazł się na startowej liście gier PS4. Pokazuje on bowiem ile można wykrzesać ze starego pomysłu i nowych technologii. Co najważniejsze posiadacze PS4 dysponującym aktywnym kontem PS+ mogą się o tym przekonać za darmo. Naprawdę warto spróbować.

Co wyróżnia Resogun?

  • świetna oprawa audiowizualna
  • dynamika rozgrywki
  • klasyczna, prosta, a jednocześnie odświeżona mechanika
  • niezwykle wciągająca zabawa
  • wymagający poziom trudności

Zauważone niedoskonałości:

  • produkcja nie dla każdego
  • brak opcji gry ze znajomym na jednej konsoli

Podsumowanie - starcie PC vs PS4?

Resogun to kolejny „ekskluzywny” tytuł, którym Sony próbuje przekonać nas do PS4 (nie na darmo tytuł ten oferowany jest w usłudze PS+). Tym razem jednak jest to próba w pełni udana, bo gra potrafi wprawić nas w zachwyt. Obłędna oprawa graficzna idzie tu bowiem w parze z doskonałą grywalnością.

Co ciekawe Resogun to też pokaz możliwości zunifikowanej architektury konsoli, dzięki której, jak twierdzą twórcy gry możliwe jest zlecenie obliczeń wielu elementów (rozpadające się woksele) tylko układowi GPU, przez co CPU jest w tym przypadku obciążone w zaledwie 50%. Jakiekolwiek porównania z PC wymagałyby zestawienia z podobną produkcją, której ja osobiście nie potrafię skojarzyć. Jeśli macie jakieś propozycję – piszcie w komentarzach.

Moja ocena:
Grafika:
dobry plus
Dźwięk:
dobry
Grywalność:
dobry
Ogólna ocena: