Gry PlayStation 4

Assassin’s Creed IV: Black Flag

przeczytasz w 2 min.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Choć tytuł ten gościł już raz łamach Benchmarka przy okazji recenzji i dobierania optymalnych kart do wersji pecetowej osoby żywo zainteresowane PlayStation 4 z pewnością ciekawi jak na nowym cherubinku Sony prezentuje się nasza piracka krypa i trzepocząca na jej maszcie czarna bandera. No i cóż – źle nie jest. Ba, jest naprawdę dobrze. Black Flag na nowej czarnulce prezentuje się wyśmienicie. Woda wygląda obłędnie, bitwy morskie podczas sztormów powalają, a Karaiby cieszą oko wspaniałymi super nasyconymi kolorami. Wszystko wydaje się świetnie dopracowane. Jednak czy aby na pewno tytuł ten godnie wprowadza nas w nową generacje?

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Zestawienie fragmentów gry z trzech platform ujawniło kilka ciekawostek. Pod względem poziomu szczegółowości wersje PlayStation 4 i PC na pierwszy rzut oka wydają się bardzo zbliżone. Wystarczy jednak przyjrzeć się dokładniej by zauważyć na PS4 dziwne rozmycie na dalszym planie, w którym ginie znaczna część detali, a także brak dodatkowych elementów pokroju wyskakujących z wody delfinów. Dość osobliwie prezentuje się również tło w niektórych przerywnikach filmowych sprawiające wrażenie zalegającej w powietrzu mgły. Oczywiście wszystkie pierwszoplanowe obiekty nadal pozostają super ostre, niemniej jednak – całościowo, w zestawieniu z wersją PC wypada to nieco słabiej. Nie można za to narzekać na jakość dodatkowych efektów wizualnych pokroju przelewającej się wody przez pokład naszego statku, mgiełki unoszącej się nad powierzchnią morza czy cieni rzucanych przez postacie, drzewa czy budynki. A to wszystko przy zachowaniu wysokiej płynności rozgrywki. Chrupnięcia czy zgrzyty po prostu się tu nie zdarzają.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Co wyróżnia Assassin’s Creed IV: Black Flag w wersji PS4?

  • Świetna oprawa audiowizualna (natywna obsługa 1080p)
  • Stała płynność gry

Zauważone niedoskonałości:

  • Do maksymalnego poziomu oferowanego przez edycje PC co nieco brakuje
  • Sporadycznie występujące błędy zamykające grę i przenoszące nas do ekranu zgłaszania błędów Sony

Assassin’s Creed IV: Black Flag

PC vs PS4 – która wersja lepsza?

Graficznie edycja PC wygrywa w cuglach - o ile dysponujecie odpowiedniej mocy sprzętem, który pociągnie Wam grę w maksymalnych ustawieniach graficznych z niekatującą oczu płynnością. Jeśli jednak pokochaliście serię Assassin’s Creed na konsolach (bądź nie dysponujecie wspomnianym wyżej potworem) to jej edycja PS4 z pewnością będzie ukoronowaniem pewnej ery elektronicznej rozrywki. Nie ma to jak rozsiąść się wygodnie na fotelu przed wielkim telewizorem z padem w rękach i oddać się zabawie. Wówczas drobne niedociągnięcia graficzne przestają się liczyć.

Moja ocena:
Grafika:
dobry plus
Dźwięk:
super
Grywalność:
dobry plus
Ogólna ocena: