Odtwarzacze

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.
 

odtwarzacze HD
zobacz inne testy
»
WD Elements Play

Asmax Playbox jest odtwarzaczem, który za przyzwoitą i niewygórowaną kwotę jest w stanie wyraźnie poszerzyć możliwości przeciętnego telewizora, dostarczając multimedialnej rozrywki zawsze, gdy tego chcemy.

Oferuje wiele przydatnych funkcji i popularne interfejsy służące do przesyłania obrazu i dźwięku, w tym HDMI i złącze optyczne SPDIF. Obsługuje też wiele różnych formatów wideo, audio, graficznych oraz napisy w języku polskim. Dzięki temu nadaje się do współpracy także z nowoczesnymi telewizorami wysokiej rozdzielczości oraz zestawami kina domowego. Tutaj jednak uwaga: zdarzało się, że filmy Full HD nie były odtwarzane płynnie.

Ulubione filmy, zdjęcia i utwory muzyczne dostarczać możemy poprzez dwa wbudowane złącza USB 2.0 i jeden czytnik kart pamięci SD/MMC. Jest to rozwiązanie wygodne i pozwalające na szybką zmianę wyświetlanej zawartości.

Playbox nie ustrzegł się jednak kilku błędów i niedociągnięć, do jakich z pewnością zaliczyć można: okazjonalne spadki wydajności wyświetlania obrazu w trakcie odtwarzania filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, problemy z obsługą niektórych formatów plików wideo, sporadyczne obcinanie brzegów wyświetlanego obrazu i ociężałe reakcje menu głównego na wydawane polecenia.

  Ocena:
Możliwości: zadowalający plus
Wideo: zadowalający plus
Audio: dobry
Zdjęcia: zadowalający plus
Obsługa: zadowalający
Wykonanie: zadowalający plus
Opłacalność: zadowalający
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 240 zł
 

 

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla was m.in. przegląd odtwarzaczy HD. Następny odtwarzacz w kolejności: Ferguson Ariva HDplayer 110.

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  to ja poproszę o test O!Play od ASUS :) może być w wersji Air ;P bo widzę, że na ten szkoda kasy
  • avatar
   spock2
   0
   Sorry, ale jak dedykowane urządzenie do odtwarzania filmów ma wyraźne problemy z ich odtwarzaniem to ocena powinna być niedostateczna...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja tu czegoś nie rozumie. Odtwarzacz HD czyli odtwarzanie programów/filmów w wysokiej rozdzielczości. Programy TV nie odbierze. Filmy w HD są na BlueRay. Pomijając fakt piracenia tych filmów, jak inaczej można oglądnąć coś w HD na tym urządzeniu? Płytę do niego się nie włoży; żeby z BlueRay-a skopiować na pen drive trzeba mieć odtwarzacz BlueRay, ale nam wtedy urządzenie z artykułu nie jest potrzebne. Więc, o co chodzi? Według mnie, jest to kontynuacja działania marketingowców naklejając na wszystko naklejkę HD. Co sądzicie?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dokładnie!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Witam autora, ja chciałbym zapytać jakimi pendrive'ami i jakimi kartami pamięci były testowane playery? ;) Pożyczyłem wyżej wymienionego Playboxa od kumpla "na testy" i przy odtwarzaniu najzwyklejszego .avi z pendrive'a DTI faktycznie były przycięcia, jednak po przesiadce na Cruzera Contour już żadnych przycięć nie było, odtwarzałem także film w HD 720p i też całkiem spoko było.

      Pozdrawiam!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Posiadam Playboxa. Odtwarza około 80% wszystkich filmów jakie posiadam. Jeśli już odtwarza film to nie ma żadnych przycięć,full hd odtwarza bez problemu.Nigdy nie obcina obrazu,tylko trzeba mieć zawsze ustawiony obraz na 4:3 . Wiem,że jest to dziwne,ale działa więc się tym nie przejmuję.Niekiedy jest problem z dźwiękiem tzn jest brak dźwięku.Ww. problem występuje tylko przy filmach HD (przy tych 20%).Sprzęt mam podłączony przez hdmi do telewizora oraz cinch do mikro wieży.Czasem nie ma dźwięku przez telewizor ale jest "przez" wieżę lub nie ma go wcale (vide 20%).Nie testowałem (bo nie mam gdzie) podłączenia sprzętu do amplitunera,być może to rozwiązałoby sporadyczne problemy z dźwiękiem. Do Asmaxa podłączałem dysk w obudowie zewn., wolny pendrive Goodram oraz szybkiego Patriota i na żadnych z nośników nie było problemów z płynnością odtwarzanych treści. Generalnie jestem zadowolony,plus ta cena.
       • avatar
        wildthink
        0
        To już odtwarzacz zaimplementowany w moim TV (Samsung serii C650) ma lepszą funkcjonalność - a już na pewno nie tną się na nim filmy z mkv włącznie, oglądanie zdjęć również nie wiąże się z czekaniem na kolejna fotkę i mógłbym jeszcze wymieniać. Więc jeżeli producent decyduje się na wyprodukowanie odtwarzacza HD to niech on spełnia przynajmniej swoją podstawową funkcję (jak ma być już tani), zrezygnuje z wodotrysków i popracuje nad optymalizacją kodu, jak włożył słaby procesor.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Tesla,w sieci są dostępne filmy HD w formacie *.mkv. Właśnie do odtwarzania takich filmów służą tego typu urządzenia.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Microb, już wiem. Ale jakoś nie docierało do mnie że zrobili to tylko dla potrzeby sieci...
          Przydało by się takie urządzonko!
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Zróbcie test
           Q800 Movie Cube - Emtec z hdd 1TB
           ten odtwarzacz wygląda interesująco
           proszę przejrzeć chociażby funkcje
           nagrywanie wbudowany tuner itd
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            taniutkie urządzonko - przez to nie oferuje takiego zakresu opcji, jakie wymagałbym od odtwarzacza... choćby możliwości zainstalowania w nim dysku twardego. Dla mnie absolutnym minimum cechuje się np. Xtreamer, tutaj można zobaczyć jego opis i specyfikację: http://www.humanmedia.pl/xtreamer.html - kosztuje więcej, ale pozwala na jeszcze więcej :)