Monitory

Przegląd paneli LCD: 17" Belinea 1705 S1

przeczytasz w 1 min.

Cena tego 17-calowego monitora wynosi zaledwie 780 złotych. Jest to więc bezsprzecznie model z dolnej półki, ale jak przekonacie się za chwilę, wcale nie wynika z tego, że monitor jest kiepski. Beline

charakterystyka
  
typ matrycy
17" TN
plamka 0.264 mm
powłoka ekranu
matowa
 
rozdzielczość
1280x1024
 
czas reakcji
8 ms
(realne 12 ms)
Jasność / Kontrast
280 cd/m2 ; 500:1
 
paleta barw
16.2 mln
 
Kąty widzialności
poziom / pion
175°/155°
realne 120°/115°
wyjścia/wejścia
D-Sub*
 
inne cechy
-
 
wyposażenie
instrukcja,
zintegrowany kabel D-Sub
 
oprogramowanie
brak
 
   
ergonomia
  
regulacja wysokości
regulacja nachylenia
Pivot
obrót w  poziomie
NIE
TAK, 0° przód, 20° tył
NIE
NIE
 
możliwość zawieszenia
TAK
 
zasilacz
wbudowany
 
szerokość ramki
boki 1,9cm, góra 1,8cm, dół 2.4 cm
 
spełniane normy
ISO 13406-II, TCO03
 
inne przydatne
-
 
   
warunki gwarancyjne
36 miesięcy
 
opakowanie
kartonowe pudło, styropianowe wypełnienia
 

Wygląd zewnętrzny

Cena tego 17-calowego monitora Belinea wynosi zaledwie 780 złotych. Jest to więc bezsprzecznie model z dolnej półki, ale jak przekonacie się za chwilę, wcale nie wynika z tego, że monitor jest kiepski.

Obudowa prezentuje się skromnie, lecz gustownie. Przyciski - w tym włącznik - umieszczono pod dolną krawędzią monitora. O pracy urządzenia powiadamia niewielka dioda LED. Prosty design oraz wąska ramka 1705S1 przypadły nam do gustu -  wszystko jest tu na swoim miejscu, nie ma żadnych nadmiarowych, poupychanych na siłę elementów.

Pomimo swojej niskiej ceny, monitor jest wykonany bardzo solidnie -  tworzywo nie odgina się, nie skrzypi, a całość stabilnie stoi na biurku. Jedyne do czego można się przyczepić, to trochę nierówne pokrycie farbą w niektórych miejscach obudowy. Poza tym, całość prezentuje się zaskakująco porządnie.

Wbudowany w monitor zasilacz zajmuje trochę miejsca, ale dzięki okrągłemu wykończeniu, czarna, tylna część monitora również wygląda ładnie.

Wyposażenie i ergonomia

Podstawka na której stoi monitor wykonana jest z plastiku. Montowana na dwa zatrzaski. Złożenie całości jest bardzo łatwe i zajmuje zaledwie kilka sekund.

Niestety, podstawka nie jest obrotowa, monitor nie ma również możliwości podwyższenia lub obniżenia matrycy. No ale trzeba jednak pamiętać, że mamy do czynienia z wybitnie niską ceną.

Zwraca uwagę niestandardowa końcówka kabla zasilającego - 'okrągły trójbolec' (podobne jak w zasilaczach notebooków), a także na stałe zamontowany  kabel sygnałowy D-Sub. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale dzięki temu producent zapewne był w stanie oszczędzić nieco na kosztach produkcji.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login