Serwery plików NAS

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Prezentując model TS-231P2 QNAP udowadnia, że NAS do zastosowań domowych nie musi być drogi a jednocześnie może oferować bardzo dobrą wydajność. Co ciekawe producent nie ogarniczył rozwiązania do podstawowych zastosowań. Oprócz obsługi protokołów sieciowych i sztandarowych aplikacji TS-231P2 sprawdzi się jako narzędzie do uruchamiania dockerów i LXC. Dzięki wykorzystaniu QIoT Suite Lite zapaleni programiści w domowym zaciszu mogą tworzyć środowisko do wykorzystania w świecie IoT.

Z kolei wyposażenie sieci domowej w QNAP-a pozwoli nie tylko scentralizować system gromadzenia danych, ale przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa ich przechowywania. TS-231P2 to także idealne narzędzie do obsługi chmury prywatnej. Jeden z niewielu NAS-ów w swojej klasie cenowej, który może pochwalić się tak rozbudowanym wachlarzem usług sieciowych, programowych i systemowych.

Ocena końcowa:

 • bardzo dobra wydajność sieciowa w klasie serwerów domowych
 • zestaw aplikacji mobilnych
 • Obsługa Container Station
 • możliwość instalacji aż do 8 GB RAM
 • atrakcyjny stosunek cena/możliwości
 • brak wyjścia audio i HDMI

95%

Super produktSuper wydajność

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ch3rub
  0
  Kilka miesięcy temu szukałem NASa, kupiłem dokładnie ten model po bardzo dokładnym sprawdzeniu rynku i porównaniu wielu modeli.

  Naprawdę przyjemne jest to pudełko. System bardzo dobrze dopracowany. Wszystko działa jak należy. Opcji jest od groma.

  Naprawdę można ten sprzęcik polecić.

  Jedyna wada (a może ja nie do końca skumałem jak to ustawić) to, że jak ustawie synchronizacje plików w domu to NAS łączy się po LANie i jest ok. Jak wyjdę z domu to już do NASa sie nie łączy wiec synchronizacja następuje jak ponownie zawitam w domu.

  Na mój rozum klient powinien wykrywać, że nie ma NASa w LANie i wtedy probować się łączyć przez myQNAPcloud, który mam poprawnei skonfigurowany.

  Podobnie jest z Music Station/Video Station. Klient na androidzie widzi niejako dwa NASy, jeden "lokalny" i drugi przez myQNAPcloud. W rzeczywistości to ten sam NAS.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Pytanie z innej beczki. Do backapu istotnych danych w raid 1 (głównie zdjęcia). To lepiej NAS, dysk typu WD Cloud ex2 / home cloud czy macierz raid 1 na aktualnym PC? Dodam że zależy mi tylko na backupie, nie na udostępnianiu w sieci domowej czy odtwarzaniu w mediach TV/smartfon.