Resident Evil 7: Beginning Hour na kartach ze średniego segmentu
Karty graficzne

Resident Evil 7: Beginning Hour na kartach ze średniego segmentu

przeczytasz w 1 min.

Sprawdzamy jak karty GeForce GTX 1060 6 GB i Radeon RX 480 poradzą sobie z najnowszą odsłoną Resident Evil

Firma Capcom musiała w końcu coś zrobić z legendarną serią Resident Evil. Gra stała się marnym cieniem dawnej wielkości, a model rozgrywki został wyeksploatowany do maksimum. Seria wymagała dużych zmian i na taką zmianę zdecydowano się w 7 części gry, która pojawi się na ekranach naszych monitorów już pod koniec stycznia.

Resident Evil 7 nie będzie grą, która olśni nas możliwościami silnika graficznego. Jest nieźle, w szaro-burej tonacji w sam raz dla survival horroru, ale szału nie ma. Zresztą, zobaczcie sami.

Producent udostępnił już demo w wersji PC (Steam), na którym to można sprawdzić, jak Resident Evil 7 hula na naszym sprzęcie. Sprawdziliśmy działanie gry/dema na dwóch najpopularniejszych obecnie kartach graficznych ze średniego segmentu (oba modele charakteryzują się zbliżonymi cenami), czyli na Radeonie RX 480 oraz GeForce GTX 1060 (w wersji 6 GB). Konkretnie były to dwa autorskie modele:

  • ASUS Radeon RX 480 STRIX OC (8GB)
  • MSI GeForce GTX 1060 6GT OC (6GB)

Resident Evil 7 - karty użyte w teście

Na kolejnych stronach znajdziecie galerię zrzutów ekranowych z gry w rozdzielczości 4K (3840 x 2160) oraz testy wydajnościowe.