Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Model Ricoh Aficio SG K3100DN nieco nas zaskoczył. Nie jest to sprzęt idealny, lecz ideałowi całkiem bliski – oczywiście uwzględniając jego przeznaczenie i potrzeby tego specyficznego środowiska. W małym i średnim biurze drukarka ta sprawdzi się idealnie. Nie jest duża, a jest szybka i bardzo oszczędna. Nie rujnuje nie tylko firmowego budżetu, ale również zdrowia osób przy niej pracujących – nie pyli i emituje stosunkowo niewiele dwutlenku węgla. Niestety jest dość głośna (również w trybie gotowości), co jest głównym czynnikiem eliminującym ją z użytku domowego – hałas ten w biurze przeszkadzać nie powinien, lecz w zaciszu domowym zdecydowanie może.

Ricoh Aficio SG K3100DN

Dzięki zastosowaniu technologii druku żelem pigmentowym, wydruki są trwałe, nie rozlewają się, a podczas automatycznego drukowania dwustronnego nie trzeba czekać na schnięcie tuszu. Oferowane przez producenta pojemniki wysokowydajne wystarczające nawet na 10 000 wydruków zmniejszają zużycie czasu potrzebnego na obsługę techniczną urządzenia.

Drukarki żelowe to zdecydowanie urządzenia z dużym potencjałem. Są zdrowsze i tańsze od urządzeń laserowych, pracują szybciej niż urządzenia atramentowe, wydruki są trwałe i bardzo dobrej jakości. Bardzo poważny konkurent tradycyjnych drukarek laserowych i atramentowych.

 Opinia redakcji
 plusy:
niski koszt wydruku
niewielki pobór energii
duża szybkość drukowania
wysoka wydajność pojemników z żelem
dobra optymalizacja wydruków w trybie Standard
trwałe wydruki
intuicyjne menu w j. polskim
łatwe w obsłudze i skuteczne narzędzia serwisowe
brak pylenia
umiarkowana emisja CO2
dostępne pojemniki wysokowydajne na 10 000 wydruków
przemyślany system prowadzenia kabli
 minusy:
hałas podczas pracy i w trybie gotowości
skomplikowana konfiguracja łączności sieciowej
nieco zbyt mała intensywność wydruków w trybie Fast
brak możliwości łatwego drukowania z urządzeń mobilnych
brak kabla USB w zestawie
Szacowana cena w dniu publikacji testu: 750 zł
dobry produkt benchmark.pl

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gaudeamus
  7
  Ten tekst o emisji CO2 to pierwszej wody, rasowy bełkot marketingowy, przepisany żywcem z handlowych ulotek. Jak by to miało jakieś znaczenie. Poza tym podawane 35 kg CO2 produkowane przez drukarkę laserową to i tak nic w porównaniu z ilością CO2 produkowaną przez pracownika biurowego sfrustrowanego niskimi płacami, wq****cym szefem, czy niedziałającym sprzętem. Tekst ten świadczy o marketingowym zaangażowaniu autora a nie chęci przeprowadzenia rzetelnego testu urządzenia.
  Wydrukowałem testowy obrazek (ten z krajobrazem) na swojej laserówce, która nie jest niczym nadzwyczajnym (Samsung SCX-3405W). Wynik - wydruk z mojej drukarki to normalny wydruk w porównaniu z tym co jest na skanach ukazujących możliwości tej żel-drukarki. Ten SuperFine wygląda jak haft po całonocnej imprezie.
  Jedynym atutem jest tu cena jednostkowego wydruku, przy założeniu że będziemy drukować jedynie tekst (bo tylko do druku tekstu się nadaje).
  Jednak gdy kupię proszek do swojej laserówki to koszty będę miał jeszcze mniejsze niż ta żelowa.
  Podsumowując cały tekst jednym słowem -
  MARKETING
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Ciekawy sposób oceny drukarek. Im wolniej drukuje tym lepsza.
   • avatar
    kedziu
    1
    dokładnie, pierwszy raz widzę podejście, że im mniej stron na minutę tym lepiej \o/
    • avatar
     Tomek Stiller
     1
     500zł za kasetę na 10000 stron to tanio? No litości Proszę Pani. Ja do swoich urządzeń kupuję toner za 67 zł netto i też starcza na 10000 stron. Nie pyli? A która _sprawna_ drukarka laserowa pyli? Można prosić o podanie przykładów? Niska emisja CO2 jako zaleta?! Genialne.... Skany wydruków nawet w trybie superfine wyglądają niestety słabo, być może to tylko kwestia skanów. Szybkość druku również nie powala. W takim razie jakie zalety ma to urządzenie?
     • avatar
      Logox
      1
      Bardzo interesujące rozwiązanie ;)

      Jednak ja chyba zostanę przy swoim starym Brotherze gdzie pojemniki z tuszami 4x11zł starczają mi na kwartał.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       domowa drukara to to już nie jest. Wadą nie jest brak kabla USB bo wręcz 90% drukarek do 1000zł nie ma kabla USB w zestawie.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        chyba zostanę przy swoim lexmarku - gdzie oryginalne tusze 105XL mam po 20-25 zł
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         cena za refil na 10 000.... 500 PLN...nie wiem gdzie tu opłacalność,chyba dla tych co kupują oryginalne tonery za 80% wartości nowej drukarki...
         • avatar
          nicrame
          0
          Mam 7 letnią drukarkę biurową, do której kupuje tusz za 60zł, który to wystarcza na około 3000 stron (mieszany tekst + obrazki). Drukuje szybciej i ze skanów wygląda na to, że w lepszej jakości. Najlepszy jednak tekst o emisji CO2 :D
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Żelówki Ricoha nie są zbyt dobre, serwisuję urządzenia tej firmy i ze starszych modeli GX wykruszyło się praktycznie wszystko a klienci wolą sobie kupić coś innego. Ceny części są kosmiczne a i eksploatacja nie jest jakaś bardzo tania. W ogóle Ricoh nowe modele ma tandetnie zbudowane, są nawet modele kupione od Brothera tyle że naklejkę zmieniają... Pytanie jak te nowe sprzęty Ricoha się sprawdzą na przestrzeni lat, wątpię żeby były tak dobre jak stare.
           • avatar
            DeRej
            0
            Kolejny pseudo ekologiczny sprzęt dla "Eco świrów".Wydajność.Już 6 lat korzystam w domu z drukarki HP LJ M1005MFP i tylko 2 razy wymieniłem toner ostatni zamiennik kupiłem za 60 zł 6 miesięcy temu.Od 8 miesięcy jest zbunkrowana w szafie i podpięta do routera TP-Link N-600 i wszyscy domownicy korzystają bez żadnych problemów.
            • avatar
             Lukasr29
             0
             Ciekawe gdzie te wszystkie drukarki mają płuca że tak ochoczo CO2 produkują... laserówki jak już to ozon produkują z sekcji HV.
             • avatar
              jacy4
              0
              Za 500zł mam ok. 150 czarnych tuszy do mojej drukarki, czyli razem ok. 4.6 litra czarnego tuszu, który chyba starczy na więcej niż 10000 stron.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               jak pokazuje hp to do firm idealnie nadaja sie atramentowki. 70 str na minute w wydaniu officejet pro X. Jakosc i oszczednosc ! Niezle