Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Nasze testy Ricoh SP 213SUW można podsumować jednym zdaniem – początki były trudne, ale z każdą chwilą było już znacznie lepiej. To, że jest wielofunkcyjne wynika już z charakterystyki urządzenia więc trudno poczytać to jako wielką zaletę. Sposób działania urządzenia zdecydowanie zasługuje już na pochwałę. Drukowanie przebiega szybko – 22 strony na minutę to w pełni zadowalająca prędkość. Równie ważny jest jednak stosunkowo krótki czas nagrzewania i pojawienia się pierwszej gotowej strony.

Ricoh SP 213SUW

Także skaner działa bez zarzutu. Plik w najwyższej rozdzielczości gotowy jest po ok. 45 sekundach. Skany są dobrej jakości, co potwierdziły nasze testy.

Zastrzeżenia można mieć natomiast do energooszczędności Ricoh SP 213SUW, ale nie można mieć wszystkiego. Mile widziany byłby również automatyczny druk dwustronny, którego próżno szukać w tym modelu. Pochwalić go można natomiast za intuicyjną obsługę.

Podsumowując – jeśli szukasz wielofunkcyjnego urządzenia do domu lub małego biura i zależy ci na szybkim i sprawnym działaniu, to ten model zdecydowanie powinieneś rozważyć.

Zapraszamy również do zapoznania się z wideorecenzją drukarki.

 Opinia redakcji
 plusy:
jakość wydruku
krótki czas nagrzewania i szybkie wydruki
skany dobrej jakości
duża wydajność tonera
intuicyjny panel sterowania
menu w języku polskim
tryb kopiowania dokumentów
ręczny podajnik
 minusy:
brak automatycznego druku dwustronnego
duży pobór prądu
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 599
dobry produkt benchmark.pl

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!