Bitcasa w Samsung ATIV Book 9 Lite
Laptopy

Bitcasa w Samsung ATIV Book 9 Lite

przeczytasz w 2 min.

Przegląd technologii w ultramobilnym laptopie Samsung Ativ Book 9 Lite - cz.3.

Ocena benchmark.pl
  • 4,3/5
Plusy

dotykowy ekran, długi czas pracy na baterii, cienka obudowa i niska waga, wygodna klawiatura, jakość wykonania, cicha praca układu chłodzenia

Minusy

niepełnowymiarowe złącza D-Sub, HDMI oraz RJ-45, śliska obudowa, utrudniona modernizacja

Bitcasa ekran logowania

Świat zmienia się dosłownie na naszych oczach, a to, co jeszcze kilka lat temu leżało wyłącznie w sferze wyobrażeń, teraz stało się codziennością. Czy bowiem ktoś mógł przewidzieć, że Internet stanie się tak wszechobecnym środkiem przekazu informacji, komunikacji, a nawet przechowywania danych?

Obecnie niemal wszystko, czego chcemy jest w zasięgu kilku kliknięć na naszym laptopie, tablecie, czy smartfonie. Nie jesteśmy już na przykład ograniczeni wielkością dysku w naszym urządzeniu. Nie musimy pamiętać o tym, aby zabierać ze sobą pendrive, czy przenośny dysk, aby mieć dostęp do naszych plików. Korzystając z odpowiednich narzędzi możemy mieć je na wyciągnięcie ręki. Zawsze. Wszędzie. Wygodnie.

Jedyny problem jaki istnieje, to nadmiar wyboru i możliwości jakie coraz szerszy rynek ma nam do zaoferowania. Do znanych usług tj. Dropbox, czy Microsoft Skydrive dołączyła jakiś czas temu Bitcasa. Ta usługa wirtualnego dysku jest polecana i rekomendowana m.in. przez Samsunga, który swoje laptopy z nowej serii ATIV sprzedaje z preinstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym nie tylko korzystanie z tej wygodnej usługi, ale także z dodatkowych bonusów z tym związanych.

Samsung Ativ Book 9 Lite

Czym jest Bitcasa? To wirtualny dysk, który gdyby chcieć opisać go jednym słowem, należałoby wybrać słowo „nieograniczony”. Oferuje nam bowiem faktycznie nielimitowaną przestrzeń na nasze dane, które są przechowywane w chmurze.

Główna różnica polega na chęci zmiany podejścia do wirtualnych dysków. Ambicją twórców Bitcasa jest bowiem całkowite przeniesienie się w chmurę i uniezależnienie od przenośnych dysków twardych. Świetnie współgra to z filozofią jaką przyjął Samsung, który poprzez odpowiednie technologie wręcz zachęca do łączenia różnych urządzeń i wykorzystywania ich możliwości poprzez współpracę z pozostałymi. Tak było w opisywanych niedawno przez nas technologiach stosowanych w laptopach z serii ATIV, w tym w testowanym przez nas modelu ATIV Book 9 Lite.

Mowa o SideSync, która pozwala na łączenie laptopa z tabletem lub smartfonem i ich obsługę za pomocą klawiatury i myszki komputera.

Samsung SideSync

Opisywaliśmy także HomeSync, umożliwiającą szybki dostęp do danych zapisanych na komputerze, gdziekolwiek się znajdujemy. Laptop staje się bowiem chmurą, z którą mogą łączyć się kolejne urządzenia.

Samsung HomeSync

Dzięki Bitcasa ilość danych jaką można przechowywać i udostępniać staje się nieograniczona.