Laptopy

Jak zacząć

przeczytasz w 1 min.

Przygodę z HomeSync Lite należy rozpocząć od zalogowania się na swoje konto Samsung. Jeśli jeszcze go nie posiadamy, teraz będzie najlepszy moment aby nadrobić zaległości. Za jego pomocą będziemy mogli zarejestrować laptopa oraz pozostałe urządzenia, na których chcemy mieć dostęp do zgromadzonych zdjęć, muzyki, filmów, czy innych plików.

Samsung HomeSync Lite logowanie do konta Samsung

Po pomyślnym przejściu przez proces rejestracji, naszym oczom ukaże się ekran główny aplikacji HomeSync Lite. Nie jest to na razie widok imponujący, gdyż nie dodaliśmy jeszcze żadnych plików, ale wkrótce się to zmieni.

Samsung HomeSync Lite ekran główny pusty

Wszystkie pliki, które chcemy udostępniać innym użytkownikom muszą znajdować się w odpowiednich folderach. Domyślna lokalizacja to folder systemowy o nazwie użytkownika, np. Zdjęcia znajdują się w folderze: C:\\Users\nazwa-użytkownika\Zdjęcia. Lokalizację można oczywiście dowolnie zmieniać. Można także dodawać kolejne foldery (maksymalnie 10) do biblioteki.

Kiedy już wskażemy wszystkie foldery, które chcemy udostępniać innym urządzeniom, wystarczy wybrać z menu bocznego opcję Biblioteka. Tym razem pojawią się tam już zgromadzone przez nas pliki.

Samsung HomeSync Lite ekran główny

Najwyższy czas się nimi podzielić. W tym celu potrzebujemy kolejnego urządzenia. Podobnie jak w przypadku poprzedniego artykułu o Samsung SideSync, wykorzystamy w tym celu tablet Samsung Galaxy Tab 3 8.0.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0