Laptopy

Udostępnianie plików

przeczytasz w 2 min.

Aby móc korzystać z HomeSync Lite, tablet lub smartfon musi posiadać aplikację Samsung Link. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Oprogramowanie to umożliwia komunikację laptopa z urządzeniami przenośnymi.

Samsung Link tablet

Po jej zainstalowaniu należy uruchomić aplikację HomeSync Lite i zalogować się na swoje konto Samsung. W ten sposób tablet lub smartfon zostanie automatycznie dodany do listy urządzeń, którą można zarządzać na laptopie.

Ekran główny aplikacji prezentuje się następująco:

Samsung HomeSync tablet ekran główny

Klikając w poszczególne pozycje w menu zyskujemy dostęp do plików, które umieściliśmy w udostępnionych na laptopie folderach.

Zdjęcia

Samsung HomeSync tablet  zdjęcia

Muzyka

Samsung HomeSync tablet muzyka

Film

Samsung HomeSync tablet filmy

Pozostałe pliki

Samsung HomeSync Lite pliki

Od tego momentu możemy przeglądać udostępnione zasoby tak, jakby znajdowały się w wewnętrznej pamięci tabletu. Wystarczy kliknąć w wybrane zdjęcie, a po chwili wyświetli się ono na ekranie. Możemy je pobrać, wysłać mailem, czy za pośrednictwem Skype.

Samsung HomeSync przegladnie zdjęc

Widoczna w lewym górnym rogu ekranu ikonka, pozwala z kolei na wyświetlenie zdjęcia na ekranie telewizora Samsung Smart TV, jeśli oczywiście jest on także wśród zarejestrowanych urządzeń. O tym jednak później.

Także oglądanie filmów znajdujących się na dysku komputera jest łatwe i przyjemne. Nie trzeba bowiem ściągać całego pliku, gdyż jest on przesyłany strumieniowo.

Samsung HomeSync Lite streaming wideo

Jedyne o czym trzeba pamiętać, to fakt, że komputer musi być cały czas włączony jeśli chcemy mieć dostęp do udostępnianych plików. Jak to zrobić? To proste. W aplikacji HomeSync Lite na lapotpie należy odznaczyć opcję "Wyłącz tryb gotowości".

Samsung HomeSync Lite ustawienia tryb gotowosci

Uniemożliwi to przejście komputera w stan uśpienia. Wskazane jest również podłączenie laptopa do źródła zasilania, aby nie utracić nagle dostępu do plików.