Monitory

Bezprzewodowa ładowarka

przeczytasz w 2 min.

Zanim przejdę to oceny jakości obrazu monitora, zajmę się jego prawdopodobnie najbardziej istotną cechą, a przynajmniej najbardziej eksponowaną. Jest to zresztą zrozumiałe, skoro jak dotąd żaden producent nie zaproponował takiego rozwiązania w swoich urządzeniach.

Ładowanie bezprzewodowe to szalenie wygodna technologia, której popularność systematycznie rośnie, chociaż nie tak szybko jak można by tego oczekiwać. Wyposażone są w nie w zasadzie jedynie smartfony z najwyższej półki. W monitorze S27E370DS wykorzystano standard Qi, czyli jeden z najpopularniejszych standardów ładowania bezprzewodowego.

Samsung S27E370DS ładowarka bezprzewodowa

Wśród smarfonów Samsunga obsługują ją Galaxy S6, Galaxy S6 Edge oraz Galaxy S6 edge+, a także Galaxy S5 i Galaxy Note 3 oraz Galaxy Note 4. W przypadku trzech ostatnich konieczne jest zastosowanie specjalnej pokrywy baterii – Wireless Charging Battery Cover.

Funkcja ładowania jest domyślnie uruchomiona, można ją jednak w dowolnym momencie zdezaktywować. Po naciśnięciu przycisku do obsługi menu OSD pojawia się krótkie, obrazkowe menu, z którego należy wybrać prawą opcję.

Samsung S27E370DS menu OSD

Jeśli ikonka bezprzewodowego ładowania jest podświetlona na żółto, oznacza to, że funkcja jest aktywna.

Pracę ładowarki sygnalizuje dioda informacyjna umieszczona w przedniej części podstawki. Ładowanie urządzenia oznaczone jest kolorem czerwonym. Po ukończenie ładowania kolor diody zmienia się na zielony. W sytuacji kiedy wystąpi błąd ładowania, dioda najpierw zaświeci na czerwono, potem na zielono i na koniec na pomarańczowo, po czym wyłączy się całkowicie.

Samo ładowanie jest dziecinnie proste. Sprowadza się w zasadzie do jednej czynności – umieszczenia telefonu na podstawce monitora. Ładowanie rozpocznie się automatycznie po wykryciu urządzenia. Jego zakończenie sygnalizuje zmiana koloru diody na zielony.

To rozwiązanie może być dużym krokiem na drodze do szybszego spopularyzowania technologii bezprzewodowego ładowania. Przede wszystkim jest genialne w swej prostocie. Spędzając mnóstwo czasu w ciągu dnia przed komputerem nie musimy już myśleć i pamiętać o tym, że smartfon może się rozładować, więc kiedy nagle musimy odejść od biurka, telefon będzie na to gotów.

Samsung S27E370DS ładowanie telefonu

Co ważne, podstawka została zaprojektowana w taki sposób, że wyświetlacz smartfona jest w pełni widoczny, ekran monitora w żaden sposób go nie zasłania. Nie ma obaw, że przegapimy ważne połączenie, czy wiadomość. Najważniejsza jest jednak według mnie wygoda tego rozwiązania. Żadnych kabli, zero uciążliwej konfiguracji, po prostu działa jak natura chciała.