Telewizory

Ustawienia telewizora i Smart Hub

przeczytasz w 1 min.

W filmie poniżej zapisaliśmy dostępne możliwości konfiguracji w menu, przy okazji także sposób i płynność działania OSD, a jeśli tylko udało się to uchwycić efekty działania tych funkcji. Polecamy oglądanie w trybie 720p.

  • Obraz: tryby obrazu, opcje ustawień 3D, ustawienia zaawansowane, opcje obrazu
  • Dźwięk: tryby dźwięku, ustawienia głośnika, dodatkowe ustawienia,
  • Sieć: konfiguracja, Sieć Wi-Fi Direct, ustawienia AllShare
  • Funkcje Smart
  • System: menedżer urządzeń, rozwiążanie Eco,
  • Pomoc techniczna: zarządzanie zdalne, instrukcja e-Manual


W drugim filmie jeszcze kilka dodatkowych ustawień - sekcja diagnostyka i aktualizacja oprogramowania. W dalszej części filmu e-Manual, czyli interaktywna instrukcja obsługi telewizora i wszystkich jego funkcji.Kolejny film przedstawia w pierwszych kilkunastu sekundach sposób wyboru źrodła sygnału, następnie Smart Hub, a w niej sekcje Aplikacje, Moje pliki oraz Sieci Społecznościowe. Oceniamy komfort nawigacji, płynność przełączania ekranów i poruszanie się po kafelkach - używaliśmy pilota z płytką dotykową. Szybkość reakcji i lekkość z jaką to się dzieje jest naprawdę imponująca.

Smart Hub używa się z czystą przyjemnością - na pilocie dotykowym jest to ruch kciukiem analogiczny do tego jaki robimy na telefonie aby przeglądać wirtualne pulpity.  Strefa Serwisy Społecznościowe i Social TV większego sensu nabiera gdy zalogujemy się do swojego facebooka, twittera, youtube, zaczniemy śledzić ulubione kanały lub wybrane tematy. Wtedy moduł "Najnowsze treści" zaczyna się zapełniać interesującymi nas tematami i filmikami. Mamy pewne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa logowania się przez taki TV, szczególnie jeśli chodzi o konto Facebook.

Tak wygląda sekcja "Moje pliki", która jest multimedialnym odtwarzaczem zdjęć, filmów, muzyki, z podpiętych do USB dysków, albo przez sieć z zasobów udostępnionych na serwerze NAS.

 

Z platformy/sklepu Samsung Apps można pobierać i zainstalować na telewizorze różnego rodzaju aplikacje. Jest co najmniej 10 naprawdę interesujących aplikacji, które znacząco wzbogacają funkcjonalność telewizora.

 

A tak zarządza się aplikacjami w systemie SmartHub. Aktualizujemy, instalujemy, usuwamy, decydujemy które będą na głównym ekranie i w jakiej kolejności. Można też zobaczyć jak działa witrualna klawiatura.

.