Zasilacze

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

SilentiumPC Vero M1 600W to niedrogi zasilacz, który sprawdzi się w średnio wydajnych konfiguracjach z jedną mocniejszą lub dwoma słabszymi kartami graficznymi. Do chłodzenia jednostki wykorzystano wentylator o średnicy 120 mm, który charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Cieszy też częściowo modularne okablowanie, niemniej jednak niektórym może doskwierać mała ilość złączy MOLEX – tych udostępniono tylko 2 sztuki.

Zasilacz został wyceniony na 229 złotych, a wiec jest to jedna z najtańszych propozycji w swojej klasie (biorąc pod uwagę moc, sprawność i odpinane okablowanie). Korzystniejsza cena wynika z zastosowania tańszych komponentów, co z kolei odbiło się nieco na stabilności napięć zasilających - coś za coś. Producent udziela na zasilacz 2-letniej gwarancji, lecz jest ona realizowana w systemie door-to-door - na pewno jest to coś, co go wyróżnia na tle konkurencji.

Jeżeli składacie wydajny komputer i zwracacie uwagę na każdą wydaną złotówkę, na pewno warto zastanowić się nad wyborem Vero M1 600W - jest to jedna z najtańszych jednostek godnych uwagi.

Ocena końcowa:

  • jedna mocna linia 12 V
  • częściowo modularne okablowanie
  • cichy wentylator
  • niska cena
     
  • tylko dwie wtyczki MOLEX
  • niewysoka jakość zastosowanych komponentów
  • zawyżone napięcia na liniach 3,3 V i 5 V
  • tylko 2 lata gwarancji

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    MarTum
    4
    Ten zasilacz nie ma sensu biorąc pod uwagę co można kupić od innych marek za około 250 zł.
    • avatar
      Kevio
      3
      Ja jestem ciekaw zachowania się zasilacza przy max obciążeniu. Czy nie będzie takiej niespodzianki jak przy modularnych Deusach które się paliły.
      • avatar
        Gadget
        3
        Prawie wszystko serwisy robią recenzje zasilacza w 99% źle. Niestety te z benchmarka też są zrobione źle. Podpięcie tylko pod multimetr i chwilowy pomiar napięcia, znikome obciążenie platformą. Przypomnę nieco o zasilaczach Coolmax 750W na przykład. Zagraniczne serwisy dawały super oceny, a tak naprawdę przy obciążeniu powyżej 450W zasilacz po prostu się jarał. Konstrukcja zasilacza - opis bardzo lakoniczny, znikome informacje, czytający nie może się dowiedzieć jak zbudowany jest porządny zasilacz i na podstawie tego co opisuje autor ocenić czy warto kupić na swój sposób. Test już pomijam bo to nie jest test. Testy robi się z użyciem oscyloskopa, ciągłego pomiaru wartości natężenia, napięcia i krzywej na każdej linii. Do tego są specjalne testery, można zrobić własny, ale trzeba też nieco wiedzieć.

        Co do filtrowania tego zasilacza. Akceptowalna konfiguracja to dwie cewki, poliestrowy kondensator, dwa ceramiczne kondensatory i warystor. Zasilacz ma cztery kondensatory ceramiczne, dwa poliestrowe, dwie cewki. Nie widzę warystora(zdjęcie ze złego kąta/strony albo jego brak w konstrukcji). Układ filtrowania jest przyzwoity i powyżej akceptowalnego poziomu. Jednak reszta komponentów może być gorsza, test niestety nie odpowie na to pytanie. Możecie koment zakopać, nie będę z tym walczyć, ale chcę tylko dać znać że takie artykuły możecie sobie darować, mówią tylko 1% prawdy o zasilaczu. Nie jest to hejt na benchmarka, bo wiele portali robi to samo - czyli wszystko źle. Od siebie powiem, że testowałem różne zasilacze i zazwyczaj tańsze odpowiedniki nie dają rady(nie mówię o najtańszych konstrukcjach), konstrukcje high-endowe można przeciążyć o 100-150W bez ryzyka uszkodzenia jednostki przy bardzo przyzwoitej temperature. Przykładowo NZXT Hale90 850W - przeciążenie w postaci 978W nie stanowiło problemu.
        • avatar
          jeomax.co.uk
          1
          "obciążyliśmy ją tylko mniej więcej w połowie – pytanie jakby się zachował zasilacz przy mocniejszej konfiguracji."
          To nie jest pytanie, tylko niedostateczne testowanie :) Kto bronil testowac zasilacz z mocniejsza konfiguracja ?
          • avatar
            Balrogos
            0
            ja mam SilentumPC Deus G1 600W 80Plus Bronze i dzial z 3 lata juz i jets dobrzr wentylowany i zmian napiecia nie zauwazylem.
            • avatar
              shakal84
              0
              Fajny test wiecej takich proszę ;)
              • avatar
                Gungosa
                -4
                spoko ale wiece co myślę o wystających żółtych i czerwonych kabelkach....
                no chyba że to bardzo budżetowa wersja ale z drugiej strony jeżeli budżetowa to po co modularna? zasilaczocepcja....
                • avatar
                  stalkerpl
                  0
                  dlaczego oni nie biorą przykładu z be quiet, wypuszczają jakieś dziadostwo i myślą ze ludzie na to się rzuca, jak coś robić to porzadnie