Telefony

Skype w telefonie - Netgear SPH200D

przeczytasz w 2 min.

Telefonia internetowa rozwija się bardzo szybko. Równie szybko przybywa niezależnych operatorów oferujących usługi telefonii internetowej. Wciąż najbardziej popularnym komunikatorem do darmowych rozmó

Telefonia internetowa rozwija się bardzo szybko. Równie szybko przybywa niezależnych operatorów oferujących usługi telefonii internetowej. Wciąż najbardziej popularnym komunikatorem do darmowych rozmów przez Internet pozostaje Skype. Aplikacja która kilka lat temu w tempie błyskawicy zdobyła swoją popularność i zagościła na milionach komputerów na całym świecie.

Telefonia internetowa, w skrócie VoIP, jest z dnia na dzień coraz bardziej popularna. W głównej mierze to właśnie dzięki aplikacji Skype wiele osób dowiedziało się cokolwiek o tej technologii. Połączenia pomiędzy użytkownikami Skype są bezpłatne. Mówiąc bardzo skrótowo to aplikacja zainstalowana na komputerze "przekształca" nasz głos na sygnał cyfrowy i przesyła poprzez Internet do innego użytkownika. U niego odbywa się proces odwrotny - aplikacja zamienia przesyłany sygnał cyfrowy na głos ludzki.

Połączenia Skype cechują się bardzo dobrą jakością połączeń. Jeśli natomiast chcemy zadzwonić na dowolny numer stacjonarny bądź komórkowy, to niestety będziemy musieli za taką rozmowę już zapłacić (usługa SkypeOUT i SkypeIN). Oczywiście są to kwoty nieporównywalnie mniejsze od tych jakie oferują tradycyjni operatorzy telefoniczni.

Aby porozmawiać z drugim użytkownikiem Skype lub zadzwonić do znajomego na komórkę musieliśmy za każdym razem włączyć komputer i podpiąć zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Nie jest to może wygodne rozwiązanie, ale jeszcze do niedawna było jedynym z możliwych.
Od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywają bramki VoIP, które mogą działać niezależnie od komputera. Co ważne, bezpośrednio do nich można podpiąć tradycyjny telefon, co w przypadku osób mających nikły kontakt z "techniką" jest dobrym rozwiązaniem.
Jednak dostępne bramki nie zawsze mogą współpracować z aplikacją Skype (ani korzystać z jej protokółów), gdyż sam Skype nie kwapi się do udzielenia takiej licencji. W bramkach możemy skonfigurować sobie dowolnego operatora, których liczba w naszym kraju stale rośnie (IPFon, Actio, Halo, Tlenofon itp.). Dopiero w ostatnich miesiącach pojawiły się urządzenia, które pozwalają na korzystanie z aplikacji Skype niezależnie od komputera. Jednym z nich jest właśnie telefon Netgear SPH200D, który podpięty bezpośrednio do sieci umożliwi nam rozmowy poprzez aplikacje Skype ale także poprzez tradycyjną telefonię. Dzięki temu staje się jeszcze bardziej uniwersalnym i wygodnym narzędziem nie tylko w domu ale i w pracy.

Szybki montaż, jeszcze szybsza instalacja

Dość sporych rozmiarów pudełko zawiera: stację bazową, słuchawkę, podstawkę dla słuchawki, zestaw zasilaczy (dla stacji bazowej i dla telefonu), kabel Ethernet, kabel telefoniczny, 2 sztuki akumulatorków (mają wystarczyć na 12h rozmowy), instrukcję oraz płytkę ze sterownikami.
Sama słuchawka została wykonana z białego i miłego w dotyku plastiku. Gabarytowo jest tylko ciut większa od standardowych komórek i równie lekka, dzięki temu dość wygodnie leży w dłoni. Posiada wbudowany kolorowy wyświetlacz, który będzie służył zarówno do konfiguracji samego urządzenia jak i przeglądania kontaktów w swojej liście użytkowników Skype czy tradycyjnej książce telefonicznej. Klawisze zostały wykonane z dość twardej gumy i dobrze reagują na każde kliknięcie. Pod ekranem umieszczone zostały klawisze do szybkiej nawigacji (kursory), dzięki którym łatwo będziemy mogli poruszać się po całym menu.

Urządzenie składa się z dwóch odrębnych części. Pierwszą z nich jest stacja bazowa do której podłączymy zarówno kabel Ethernet (RJ45) jak i tradycyjną linię telefoniczną (RJ11). Na stacji bazowej zostały umieszczone dwie diody sygnalizujące pracę urządzenia (rozmowa Skype i rozmowa "tradycyjna"). Jedyny przycisk służy do lokalizacji samej słuchawki. Stacja bazowa łączy się ze słuchawką w bezprzewodowej technologii DECT, zapewniającej wysoką jakość rozmów oraz zasięg.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login