Konsole do gier

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Konsola PSP to produkt prawie doskonały, który potrafił połączyć wiele funkcji tworząc niemalże przenośne centrum rozrywki. Jakość wykonania samej konsoli, a także doskonały wyświetlacz LCD o niesamowitych możliwościach, czynią z PSP godnego konkurenta na rynku handheldów.

Świetlana przyszłość tej konsoli zależy już tylko od potencjalnych nabywców. To oni muszą zdecydować czy w obecnych czasach właśnie w tym kierunku, obranym przez PSP powinny iść konsole przenośne.
Ja, ze swojej strony, po przetestowaniu kilkunastu gier na PSP już dokonałem wyboru i mogę z czystym sumieniem polecić konsolę każdemu.

Jakość wykonania
super
Grafika
super
Dźwięk
dobry
Możliwości
super
Ogólna ocena :
super


Rzut okiem na tytuły startowe

Ridge Racer

Jest to reedycja jednej z najlepszych zręcznościowych wyścigówek na konsole. Oczywiście przygotowana z myślą o PSP. Jeden z tytułów, które warto zagrać.
Ridge Racer w wydaniu na PSP od samego początku atakuje gracza grafiką ostrą jak żyleta, o niesamowitych barwach. Oprawę uzupełnia świetna ścieżka dźwiękowa (choć niektóre kawałki bywają momentami męczące) i niesamowite pokłady grywalności.
Gra zawiera 24 trasy i 58 samochodów. Oczywiście zarówno jedne jak i drugie trzeba zdobyć wygrywając w wyścigach. Dodatkowo w odróżnieniu od swoich starszych braci Ridge Racer na PSP umożliwia grę wieloosobową (WiFi).

F1 Grand Prix

Pierwsze wyścigi Formuły 1 na PSP. Pełna licencja F1. Na początek możemy delektować się doskonale przygotowanym filmikiem wprowadzającym.
Na plan pierwszy wbija się świetne udźwiękowienie. Trudno się dziwić. W takiej grze to podstawa. Grafika - doskonała. Efekt oślepienia słońcem, efekt piasku czy trawy spod kół bolidu robią całkiem miłe wrażenie. Model jazdy całkiem dobry, choć mógłby być lepszy.
Zniszczenia bolidów - niby są, ale tak naprawdę wydaje mi się że raczej bardziej umowne tzn. nie mają przełożenia w wyglądzie pojazdu, lecz mogą mieć wpływ na model jazdy. Podobnie jest ze zużyciem opon. Ciekawie rozwiązano zjazd do boksu - czas spędzony na naprawie pojazdu i ewentualnym uzupełnieniu paliwa zależy od zręczności gracza.
F1 Grand Prix umożliwia grę w 4 trybach, w tym bezprzewodową grę wieloosobową. Dodatkowo dołożono tzw. tryb TV, w którym możemy pooglądać wyścigi na wybranym przez siebie torze. Trzeba przyznać, że jest to całkiem widowiskowy dodatek.
Na każdego fana wyścigów F1 czeka 19 licencjonowanych torów - od Hockenheim poprzez Monzę i Silverstone, aż do Indianapolis i Monte Carlo, a także kilkanaście rodzajów bolidów.