Laptopy

Złącza. Dźwięk. Bateria. Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

Sony VGN-FW11S  wyposażony jest w 3 gniazda USB, a wszystkie - niestety - umieszczone są na prawym boku obudowy. Co gorsza, na prawym boku jest również wysuwana szufladka napędu Blu-ray.

Z przodu obudowy, po prawej stronie, wyjścia na słuchawki i mikrofon, po lewej stonie, czytniki kart Memory Stick oraz SD,  oraz przełącznik sieci bezprzewodowej, dioda stanu baterii oraz pracy dysku.

Na lewym boku wejście Express Card,  iLink, HDMI, VGA, Modem, Ethernet Port, gniazdo zasilania oraz kratka wentylacyjna przez którą wydmuchiwane jest ciepłe powietrze.

 

Temperatura. Często posiadacze notebooków skarżą się, na dość znaczne nagrzewanie się obudowy podczas pracy, szczególnie dotkliwe, gdy trzymany jest na kolanach. Sony VGN FW11S nie nagrzewa się  tak, by stało się to niekomfortowe. Wentylator nie uruchamia się zbyt często podczas normalnej pracy, kiedy postawiony jest na biurku. Pracuje cicho. Gdy uruchomimy płytę DVD będzie wydawał swoiste komputerowe pomruki, jednak niezbyt uciążliwe dla ucha.
Spód notebooka został wyposażony w  dwie wyższe "nóżki", które pozwoliły na zwiększenie odległości od powierzchni na której go położymy, co daleje lepszą możliwość wentylacji.

Zintegrowany dźwięk to układ Realtek High Definition Audio na licencji Dolby Laboratories. Jakość odtwarzanego dźwięku jak dla mnie bardzo zadowalająca.
Sony VGN wyposażony został w funkcję rozpoznawania mowy. Można ją wykorzystać do kontroli dostępu do dokumentów i uruchamiania wybranych aplikacji.

Bateria - litowo-jonowa (VGP-BPS l3A/S), przy ustawieniu pracy w trybie "oszczędzanie energii", wystarcza na około 2-2,5 godziny pracy. Czas ładowania baterii około 3 godzin.
Poziom stanu baterii można monitorować na pasku narzędzi. Zarządzanie energią przejmuje Windows Mobility Center.

Podsumowanie

Sony od dawna kojarzone  jest z wysoką jakością, podążającym z duchem czasu wzornictwem i zaawansowaną technologią. Do tej pory w Polsce może bardziej rozpoznawane jako producent sprzętu RTV, ale myslę, że na dobre już zagościło z ofertą notebooków.

Sony FGN-FW11S to najmocniejszy model z nowej serii FW - doskonałe połączenie atrakcyjego wyglądu i funkcjonalności. Godny polecenia  sprzęt do pracy. Aplikacje uruchamiają się bardzo szybko. Nowoczesny kształt klawiatury i sprawnie działający touchpad pozwalają na duży komfort działania. Wysoka jakość obrazu i dźwięku sprawia, że  oprócz narzędzia pracy może być również komputerem do rozrywki.

Mimo kilku drobiazgów, a któż nie ma wad, spotkanie z FGN-FW11S to sama przyjemność.  Może dla kogoś z Was również  będzie to miłość od pierwszego... kliknięcia.

Sugerowana cena w chwili premiery: około 5500 zł

Moja ocena:
 
Jakość wykonania i wygląd:
Ergonomia:
Jakość obrazu LCD:
Wydajność:
Wydajność 3D:
Czas pracy na baterii:
Ogólna ocena:
  

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spong
  0
  Bardzo fajny artykuł, troche zbyt emocjonalny ale czytało się ciekawie:)
  Niestety znów brak ceny ale od czego jest google, 5400 kosztuje więc "trochę" przesadzili...
  • avatar
   mgtan
   0
   A ja proponuje zamieszczać też testy na 3dMarku choćby 2006 a wskazane na 2005 i 2006... najnowszy benchamrk nie ma możlwiości przetestowania na starszych maszynkach... po co?

   Choćby po to żeby sprawdzić jak si ema nowa technologia do starszej. a Atk nie ma to wogóle przełożenia na dostępne dotad laptoopy... choćby test karty graficznej z tego sony vs model FZ11...