Słuchawki

Marvo HG8941

przeczytasz w 3 min.

Marvo HG8941 - bardzo tanie, ale wciąż dobre

Kolejnymi słuchawkami które chcemy Wam zaprezentować są niezwykle tanie, ale całkiem dobrze wykonane i nieźle brzmiące Marvo HG8941. Można je kupić już za około 40 zł - przyznacie, że jak na sprzęt do gier cena jest zaskakująco atrakcyjna.
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć dlaczego od słuchawek za 40 zł nie można oczekiwać cudów. To raczej zrozumiałe, że nie dostaniemy wszystkich "bajerów", ale wciąż oczekiwać powinniśmy przynajmniej podstawowej funkcjonalności, dobrej jakości i wygody.

Marvo HG8941 - tanie słuchawki do gier

Pod tym względem słuchawki Marvo HG8941 nie zawodzą. Ich największą zaletą jest bardzo lekka konstrukcja. Słuchawki ważą tak mało, że w zasadzie nie męczą szyi i głowy, nawet przy dłuższym używaniu.

Co ciekawe mimo niskiej wagi nie są one całkowicie plastikowe. Pałąk wykonany jest z dwóch sprężystych, metalowych drutów, otoczonych miękkim plastikiem. Nie zwiększa znacząco ciężaru, ale wciąż zapewnia dobry docisk i elastyczność.

Marvo HG8941 - pałąk

Zawieszenie pałąka reguluje się samoczynnie. Nie trzeba niczego ustawiać - słuchawki same dopasują się do wielkości i kształtu głowy (pasują na dużą i małą głowę).

Obudowy słuchawek są plastikowe, ale ich zewnętrzne panele mają ciekawy wzór i... kolorowe podświetlanie. Tak, tak, podświetlanie RGB, w dużych słuchawkach za około 40-50 zł - zdecydowanie jest to rzecz, którą warto wyróżnić.

Marvo HG8941 - RGB LED

W dodatku nie jest to jakieś małe, podświetlane logo, tylko praktycznie cała boczna powierzchnia. Jest ona półprzezroczysta i ma centralnie umieszczoną diodę, która płynnie zmienia barwy: fioletowy-niebieski-błękitny-różowy-czerwony-żółty-zielony i tak w kółko.

Efektów podświetlenia nie da się zmienić, ale w słuchawkach za około 40-50 zł nie jest to wadą.

Marvo HG8941 - mikrofon

Gzie jest mikrofon? No właśnie - w tych słuchawkach nie jest on umieszczony na pałąku, lecz wbudowany w lewą obudowę (z przodu). Bez problemu łapie to co mówimy, ale przy okazji wychwytuje też inne dźwięki z otoczenia. Jest więc przeznaczony do mniej wymagających graczy, którzy prowadzą rozgrywkę w dość cichych pomieszczeniach.

Marvo HG8941 - poduszki

Poduszki są zaskakująco duże. Bez problemu obejmują uszy, ale w porównaniu do opisywanego wcześniej modelu mają znacznie mniejszą grubość. Innymi słowy wnętrza są dość płytkie i mogą lekko uciskać uszy. Oczywiście wszystko zależy od tego jak bardzo dana osoba ma odstające uszy.

Bardziej płytkie wnętrze sprawia też, że wytłumienie hałasów zewnętrznych jest raczej słabe, ale takie rozwiązanie ma też zwolenników. Niektórzy nie lubią się całkowicie izolować i chcą słyszeć co się dzieje w otoczeniu.

W tylnej części lewej obudowy umieszczono też potencjometr do regulacji głośności. Korzystanie z niego jest proste - łatwo można go wyczuć / zlokalizować palcem.

Marvo HG8941 - wtyki mini jaack 3,5 mm oraz USB

Marvo HG8941 mają przewód bez oplotu o długości nieco ponad 2 metry, zakończony trzeba wtykami - 1x USB (do zasilania diod RGB), 1x 3,5 mm (3-polowy do słuchawek) i 1x 3,5 mm (3-polowy do mikrofonu).

Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Część osób woli podłączyć słuchawki np. do wzmacniacza lub portu słuchawkowego. Te słuchawki można podłączyć np. do smartfona, tabletu lub laptopa i słuchać bez problemu muzyki. Jeśli dodatkowo zależy nam na mikrofonie to po prostu podłączamy drugi wtyk. Podświetlanie możemy podłączyć, ale nie musimy - bez USB słuchawki działają równie dobrze.

Marvo HG8941 - bardzo tanie słuchawki dla graczy

Słuchawki Marvo HG8941 przeznaczone są dla mniej wymagających graczy, którzy chcą mieć możliwość słuchania muzyki lub dźwięku z gier przez klasyczne wyjście słuchawkowe 3,5 mm. Są to jedyne z trzech prezentowanych tutaj modeli, które nie wymagają podłączania USB w czasie słuchania i grania. Można je podłączyć zarówno do komputera PC, jak i pada od konsoli PS4, Xbox lub po prostu smartfona.

Są duże i bardzo lekkie. Dobrze obejmują uszy, ale ich płytsze muszle słuchawkowe w czasie długiego, kilkugodzinnego używania mogą nieco bardziej męczyć uszy od dwóch pozostałych modeli Marvo HG9015G i Marvo HG9046 (nie jest to jednak regułą i zależy od rozmiaru i kształtu małżowin usznych).

Dźwięk ma basowy charakter z wycofanym środkiem i górą. Przy wyższych głośnościach soprany nabierają nieco mocy, ale ogólne brzmienie można opisać jako ciemne.

Duża, dość dobrze wykonana i bardzo lekka konstrukcja z kolorowym podświetlaniem LED za około 40-50 zł, to dobra propozycja dla mniej wymagających graczy.

Marvo HG8941 - dobre tanie słuchawki do gier

Marvo HG8941 - specyfikacja:

 • Konstrukcja: wokółuszna, zamknięta
 • Przetworniki: 40 mm, dynamiczne
 • Dźwięk: stereo
 • Zakres częstotliwości: 20 - 20000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Typ mikrofonu: dookólny
 • Czułość mikrofonu: -38 dB ± 3 dB
 • Podświetlenie: kolorowe LED (7 kolorów)
 • Długość przewodu: 2,2 m
 • Złącze: 2x mini jack 3,5 mm (słuchawki i mikrofon) + 1x USB (podświetlenie LED)
 • Kompatybilność: odtwarzacze/urządzenia z wyjściem słuchawkowym 3,5 mm (np. laptop, komputer stacjonarny, PlayStation 4 / PS4 Pro, Xbox, smartfon)